Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Ocak 2012

Yeşil Enerji Projesi ile “Yeşil Fabrika”ya doğru

Tüm operasyonlarında ve faaliyetlerinde, çevreye ve topluma karşı sorumluluğunun bilincinde olarak üretken ve tasarruflu yöntemler ve teknolojiler kullanan ve bu konuda sürekli kendini geliştiren Elif, yeşil enerji kullanımında örnek bir projeye imza atarak yeşil enerji kullanımının yaygınlaşmasında öncü olmayı amaçlıyor.

Sürdürülebilirliğe yönelik uzun vadeli değer yaratmak için, bu konudaki performansını sürekli izleyen Elif, çevresel, sosyal ve ekonomik olmak üzere sürdürülebilirliğin üç ana alanı çerçevesinde sürekli  iyileştirmeler planlayarak önümüzdeki yıl içerisinde İstanbul’da bulunan dev üretim tesisini “Yeşil Fabrika”ya dönüştürmeyi planlıyor. Bu hedefi çerçevesinde Elif, 2012 yılında tüm projelerini yüzde yüz yenilenebilir enerji kullanımı, kaynak kullanımında maksimum yenilenebilirlik, geridönüştürülebilirlik ve minimum doğal kaynak kullanımı hedefleri ile tasarlıyor.

Sürdürülebilir kalkınmayı, uzun dönemli ekonomik başarıyla çevrenin korunmasının ve sosyal sorumluluğun bir bileşimi olarak gören Elif, Yeşil Enerji Projesi ile sürdürülebilirlik alanındaki kararlılığını topluma ve iş ortaklarına kanıtlamış oldu. Sürdürülebilirlik kavramını, kurumsal kültürünün ayrılmaz bir parçası haline getiren Elif, bu yaklaşımını güçlendiren yeni yatırım ve girişimleri ile sürdürülebilirlik alanında lider olmaya devam edecek.