Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Nisan 2017

‘UNICEF Türkiye Milli Komitesi Platinyum Kanat’ın ilk sahibi Elif oldu!

Dünyada her gün 5 yaş altındaki 17 bin çocuk önlenebilir hastalıklar sebebi ile hayatını kaybediyor, ilköğretim çağındaki 58 milyon çocuk şu an okula gitmiyor;  Türkiye’de 400.000’e yakın çocuk tarım işçisi olarak çalıştığı için eğitim hayatına devam edemiyor, 15-19 yaş arasındaki kızların %28.2’si toplumdan soyutlanarak temel haklarından yoksun bir şekilde hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor ve %14’ü 18 yaşından önce evlendiriliyor.

Elif, aylık olarak sağladığı düzenli fon ile UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin ilk ‘Platinyum Kanat” sahibi destekçisi olarak, bu çocukların temel haklarına ve ihtiyaçlarına kavuşmaları için kalıcı değişiklik yaratan uzun soluklu çalışmaların gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyor.

Oluşturulan bu fon ile Türkiye’deki ve dünyadaki en dezavantajlı durumdaki çocukların temel ihtiyaçlarını gidermeleri, şu an ve gelecekte yaşam standartlarını iyileştirmeleri için projeler hayata geçiriyor.

Elif, UNICEF Türkiye Milli Komitesi’ne verdiği bu destek ile, Türkiye’deki yüzbinlerce tarım işçisi çocuğun okul hayatına geri kazandırılmaları, mülteci çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, engeli olan çocuklar için engelsiz bir dünya yaratılması ve erken yaşta evliliğe zorlanan, eğitim hayatına devam edemeyen kız çocuklarının eğitimlerini tamamlamasına katkı sağlıyor.

Aldığı her kararda ve attığı her adımda ‘Yaşam için Ambalaj’ felsefesi ile hareket eden Elif, UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin  ilk ‘Platinyum Kanat Destekçisi’ olarak tüm şirketleri kendisi ile beraber bu amaç doğrultusunda UNICEF’e destek olmaya davet ediyor.