Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler | Elif

Haberlere Geri Dön Nisan 2022

UNICEF Platinyum Kanat ile 5. yılımız!

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin Türkiye’deki ve dünyadaki dezavantajlı durumdaki çocukların temel haklarına kavuşmaları için yaptığı çalışmalara bu yıl da destek sağlayarak UNICEF’in ‘Platinyum Kanat’ destekçisi olmaya 5.yılımızda da devam ediyoruz.

 

ISTANBUL – 19.04.2022 UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin Türkiye’deki ve dünyadaki çocukların yaşama, gelişme, sağlık ve eğitim hizmetlerine ulaşma ve yaşıtlarıyla eşit haklara kavuşmaları için yaptığı çalışmalara yaptığımız katkıyı devam ettirerek bu yıl da ‘UNICEF Platinyum Kanat’ sahibi olmaktan gurur duyuyoruz. Elif, 2017 yılında UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin ilk “Platinyum Kanat” destekçisi olmaya hak kazandığından beri üst üste 5. Yılında da programa olan desteğini sürdürmeye devam ediyor.

UNICEF, 2022’de 177,7 milyonu çocuk olmak üzere 327 milyon kişiye acil insani yardım ulaştırmayı hedefliyor. Türkiye’de UNICEF, her çocuğun en az bir yıl okul öncesi eğitim görmesi, ergen ve gençlerin beceri ve yetkinliklerini geliştirerek daha iyi bir geleceğe erişmelerini sağlayacak istihdam olanaklarını arttırmak, her tür çocuk istismarını önlemek, dezavantajlı çocuklar için sosyal hizmetlerinin güçlendirilmesini desteklemek hedefleri üzerinde çalışıyor.

Tamamen gönüllü bağışlarla çalışmalarını gerçekleştiren UNICEF’e, Elif ve diğer destekçi kurum ve bireylerin katkıları sayesinde, 2021 yılının ilk 11 ayında, 2,4 milyon çocuk şiddetli akut yetersiz beslenme tedavisi gördü, 34 milyon kişinin güvenli temiz suya ulaşımı ve 110,7 milyon çocuk erken öğrenme dahil örgün veya yaygın eğitime erişimi sağlandı.

2022 yılında da UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin “Platinyum Kanat” destekçisi olarak, Türkiye’deki ve dünyadaki dezavantajlı durumdaki çocukların haklarına erişmesine katkıda bulunmanın ve çocuklar açısından kalıcı değişiklik yaratan uzun soluklu programları destekliyor olmanın mutluluğunu yaşıyor ve bu amaç doğrultusunda tüm şirketleri UNICEF’e destek olmaya davet ediyoruz.

 

UNICEF Hakkında

UNICEF en dezavantajlı durumdaki çocuklara ulaşmak için dünyanın en zorlu kimi yörelerinde çalışmalar yürütmektedir. 190 ülkede ve bölgede herkes için daha iyi bir dünya adına tüm çocuklar için çalışmaktadırlar. UNICEF Türkiye Milli Komitesi, UNICEF’in Türkiye’deki ve dünyadaki en dezavantajlı çocuklar için yürüttüğü programlara kaynak sağlama çalışmalarını sürdürüyor. Daha fazla bilgi için: www.unicefturk.org

 

Elif ve Huhtamaki Hakkında

Bir Huhtamaki şirketi olan Elif, İstanbul ve Kahire'de dünya standartlarında iki tesisi bulunan öncü bir esnek ambalaj üreticisidir. Eylül 2021'den bu yana Elif, dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler için sürdürülebilir ambalaj çözümlerinin önemli küresel sağlayıcısı olan Huhtamaki'nin bir parçası oldu.

Huhtamaki'nin yenilikçi ürünleri, yiyecek ve içecekleri korur, hijyen ve güvenlik sağlar ve gıda israfını önlemeye yardımcı olur. Sürdürülebilirliği yaptığımız her şeye dahil ediyoruz. 2030 yılına kadar karbon nötr üretimi gerçekleştirmeye ve tüm ürünlerimizi geri dönüştürülebilir, kompostlanabilir veya yeniden kullanılabilir olacak şekilde tasarlamaya kararlıyız.

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin bir katılımcısıyız ve EcoVadis, Huhtamaki'yi sürdürülebilirlik performansı için Altın madalya ile ödüllendirdi. İklim değişikliğini yönetmede üzerimize düşeni yapmak için Bilime Dayalı Hedefler girişimi tarafından onaylanmış ve onaylanmış bilime dayalı hedefler belirledik.

100 yıllık geçmişimiz ve güçlü bir İskandinav mirasımızla dünya çapında 36 ülkede ve 84 bölgede faaliyet gösteriyoruz. Değerlerimiz Care Dare Deliver, kararlarımıza rehberlik eder ve 19.400 çalışandan oluşan ekibimizin önemli olduğu yerde fark yaratmasına yardımcı olur. 2020 net satışlarımız toplam 3,3 milyar Euro'ya ulaştı. Huhtamaki Group'un merkezi Espoo, Finlandiya'dadır ve ana şirketimiz Huhtamaki Oyj, Nasdaq Helsinki Ltd.'de listelenmiştir. www.huhtamaki.com adresinden gıdaları, insanları ve gezegeni nasıl koruduğumuz hakkında daha fazla bilgi edinin.,

Elif'in interaktif showroom'unu ziyaret etmek için tıklayınız: https://showroom.elif.com/ 

www.elif.com