Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Haziran 2017

Türkiye’nin ilk hibrit baskı teknolojisi ElifHybr’a WorldStar’dan ‘Ambalajda Mükemmellik’ ödülü!

Ambalaj Sanayicileri Derneği(ASD) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda şampiyon finalistler arasında yer alan ElifHybr, ambalaj sektörünün en prestijli yarışmalarından olan WorldStar 2017’de ‘Gıda Ambalajı’ kategorisinde yarışarak, ‘Ambalajda Mükemmellik’ ödülünü almaya hak kazandı.

Elif’in farklı baskı teknolojilerini birlikte kullanan ve electron beam kürleşme sistemini kullanan hibrid baskı teknolojisi ElifHybr, özellikle hızlı tüketim ve gıda sektörünün artan rekabet ortamında marka sahiplerine ürün farklılaştırma ve pazarlama ihtiyaçları ile artan kısa işlerde optimum kalite ve finansal fizibilite, yüksek pazara giriş hızı ve çevre dostu üretim avantajları sağlıyor.

ElifHybr, ambalajın pazara giriş hızını baskı, hazırlık ve kurulum süresinde sağladığı avantajla ortalama %50-70 oranında iyileştirerek yeni ürün, promosyon ve kampanyaları hızlı pazara sunarak rekabete karşı önemli avantaj elde etmek isteyen hızlı tüketim sektöründeki müşterileri için büyük avantaj sağlıyor.

ElifHybr, artan pazarlama faaliyetlerine paralel olarak ambalajlarında ürün tasarımlarının kişisel, bölgesel ve benzeri amaçlarla farklılaştırılarak birden fazla tasarım veya farklı kampanya ve promosyonlar uygulayan markaların önlerindeki kalite ve yüksek maliyet sorunlarını ortadan kaldırıyor. Bu avantajı ile marka sahiplerine tüketicileri ile marka arasında duygusal bağ kurarak tüketicide marka sahipliğinin de artmasını destekleyen ElifHybr, yüksek kurulum, silindir ve klişe maliyetlerini azaltarak, müşterilerinin özellikle pazarlama anlamında kişiselleştirme, özelleştirme ve farklılaştırma ihtiyaçlarını karşılıyor. ElifHybr, renk ve film kalınlığı gözetmeksizin arzu edilen tasarımın farklı yapıdaki ambalaj filmleri üzerine basılmasına imkan sağlıyor.

ElifHybr pazarlama alanında müşterilerine sağladığı avantajlar ile olduğu kadar çevre dostu yapısı ve sürdürülebilirliğe olan katkısıyla da ön plana çıkıyor. Başta, kürleşme sırasında kullanılan electron beam kürleşme teknolojisi sayesinde elde edilen enerji tasarrufu olmak üzere, bu teknoloji için üretilen özel mürekkepler ile kuruma esnasında solvent kullanılmaması sayesinde de uçucu organik bileşenlerin (VOC) minimize edilmesi ile hibrid baskı teknolojisi çevre için optimum çözümü sunmaktadır. ElifHybr, anında kürleşme ile %65’e varan enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda mürekkep tüketimini de %60 oranında azaltıyor. ElifHybr, gerek özel mürekkep ve kürleşme teknolojisi ile solventsiz baskı ve daha az VOC oluşumu ile, gerek ise kurutma için daha az enerji kullanımı ve emisyon ile avantaj sağlarken, karbon ayak izini de %75 oranında azaltıyor.

Elif’in durmaksızın sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının bir sonucu olan son ambalaj teknolojisi, teknikleri ve ayrıcalıklı ambalaj çözümleri marka sahiplerine daha iyi, daha hızlı servis ve daha fazla ambalaj seçeneği sunarak, iş hedeflerine ulaşmalarını sağlamanın yanı sıra daha iyi iş sonuçları için ürünlerinin raflarda öne çıkmasını da sağlıyor. Yenilikçi AR-GE yaklaşımı, sürdürülebilirlik vizyonu, profesyonel ekibi ve yüksek teknolojisiyle müşterileri için en ideal çözümü sunmayı amaçlayan Elif, yenilikçi çözümler geliştirip beklentilerin daima ötesinde olmayı hedefleyerek, çevreye ve insana değer verip saygı duyarak ‘Yaşam için Ambalaj’  üretmeye devam edecek.