Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Eylül 2012

Türk ve Mısır ekonomisinin başarı mimarları Elif’in 40.yıl kutlamasını onurlandırdı

Mısır Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Muhammed Mursî’nin Türkiye’de düzenlenen  Türk-Mısır Forumu’nu ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Mursî, TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın tanıklığında Elif’in Mısırda ki son teknoloji  fabrika yatırımının resmi duyurusu gerçekleşti.  Mısır ve Türkiye ekonomilerindeki gelişmeler, başarılar ve fırsatlar hakkındaki konuşmaların ardından, Elif, gerçekleşen konuşmaların konusu olan işbirliklerinin somut bir örneği olarak Mısır firması Industrial Development Group ile ticaret anlaşması imzaladı.

Türk-Mısır İş Forumu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde Mısır Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Muhammed Mursî’nin katılımıyla 30 Eylül 2012’de Ankara’da gerçekleştirildi. Foruma, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mısır Arap Cumhuriyeti Maliye Bakanı Dr. Mümtaz Al Said, Mısır Arap Cumhuriyeti Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Aşraf El Arabî, Mısır Arap Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Bakanı Hatem Saleh, Mısır Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Ahmed Al-Wakîl ile Türk ve Mısır iş dünyalarının temsilcileri de iştirak etti.

Fleksibl (esnek) ambalaj çözümlerinde kalitesi ile dünya çapında bilinen ve tercih edilen tedarikçilerden biri olan Elif, bir kez daha müşterilerine sürekli inovasyon, sürdürülebilir uygulamalar ve global kozmopolit kültürü ile 360° Somut Mükemmellik sunan lider ambalaj çözüm ortağı olma kültürü ve amacı doğrultusunda  küresel bir projeye imza attı. Elif’in Mısır’daki en son teknoloji Fleksibl (esnek) ambalaj tesisi, şirketin Ortadoğu ve Afrika operasyonlarının merkezi olacak. Elif, 2012 yılının ilk çeyreğinde çalışmalarına başladığı Mısır yatırımının fabrika inşasına Aralık 2012’de tamamlanması planlanan idari işlemlerin ardından başlamayı planlıyor. Mısır’daki nu yeni fabrika, Elif’in İstanbul’da bulunan ve Dünya çapında örnek gösterilen fabrikasının bir kopyası olarak planlanıyor. Elif’in sürdürülebilirlik kültürünü yansıtan yeni fabrika, Mısır’da Elif tarafından gerçekleştirilen önemli bir ‘Yeşil Alan’ yatırımı olarak 2013 yılı sonunda üretime başlayacak. Elif’in en son teknoloji fleksibl (esnek) ambalaj tesisi, Mısır’ın organize ve yapılanma anlamında en ileri sanayi bölgesi olan ‘6 Ekim Sanayi Bölgesi’nde kurulacak.

Elif , ‘Fleksibl (esnek) ambalaj endüstrisinde dünya çapında bir lider olma’ amacıyla yürüttüğü büyüme stratejisi çerçevesinde çalışmalarına sağlam adımlarla ve sürekli devam etmektedir. Bu strateji doğrultusunda Afrika ve spesifik olarak Mısır, Elif için önemli bir odak noktası haline gelmiştir. Mısır, güçlü, dinamik ve büyüyen nüfus ve sanayisi ile küresel liderler ve büyüyen yerel oyuncular için harika bir yatırım fırsatı sunmaktadır. Bu nedenle, Mısır, Elif’in küresel varlığının ve üretiminin ilk adımını temsil eden bu önemli projede stratejik olarak seçilmiştir.

Elif, Mısır’da sadece yeni iş olanakları sağlayan ve Mısır ekonomisi için katma değer yaratan bir yatırımcı olarak yer almayacak aynı zamanda en son teknolojik kullanımı ve güçlü teknik bilgisini de ülkeye getirerek, Mısır Sanayi’sinde hizmet ettiği sektörlerde yüksek kalite standardı ambalaj malzemeleri ve hizmetleri tedarikçisi olarak sektörün ilerlemesini sağlayacaktır. Elif, Mısır’daki üreticilerin, üretim performanlarını arttırarak  ve ambalaj maliyetlerini optimize ederek, yerel ve küresel pazarlardaki gelişim sürecinde büyük bir fırsat yaratmaktadır. Elif, global arenada, tedarikte bulunduğu markalara olan taleb arttıracak kaliteli ambalajlar ile Mısır Sanayine rekabet avantajı getirmeyi amaçlamaktadır.

Tüm dünyada global yerel ambalaj ortağı olma stratejisine paralel olarak, Elif, aynı zamanda yerel tedarikçilerin destekleyecek ve yerel olarak temin edecektir. Elif’in üretiminin çoğu, Mısır olmak üzere, Orta Doğu ve Afrika’da bulunan yerel ve global üreticiler tarafından ithal edilmektedir.  Ayrıca, Elif, yeni coğrafi avantajı ile farklılaştıran yönleririn gücünü birlikte kullanarak Orta Doğu ve Afrika ülkelerine ihracatını artırmayı hedeflemektedir. Dolayısıyla, Elif, Mısır'daki Kahire fabrikasında ithalat yerine yerli olarak gerçekleştireceği üretim ile ithalatı azaltıp ve ihracatı arttırarak Mısır Ekonomisi’nin dış ticaret dengesine destek olacaktır.

Elif, sağladığı üstün kalite ürün ve hizmetlerle hizmet ettiği müşterilerin ve milletlerin hedeflerini gerçekleştirmesinde ve bugün bulundukları noktadan yarın ulaşmak istedikleri noktaya bir yol çizmelerinde yardımcı olarak Dünya çapında bilinen uluslararası bir marka olmayı amaçlamaktadır. Elif, faaliyetini ve hizmetlerini ile bulunduğu coğrafyalarda, müşterilerinin kültürel değer ve ilkelerini benimseyerek, her hareket ve kararında onların varlıklarına kendi varlıkları gibi davranarak, ve uzun vadeli kalkınma düşüncesi ile hareket etmektedir.

Elif, operasyonlarını müşterilerinin farklı beklentilerine cevap verebilmek için onlara yakın olması gerektiğinin farkında olarak tasarlar. Sürekli Yenilik, Sürdürülebilir Uygulamaları ve 360° Somut Mükemmelik ilkeleri tarafından desteklenen üstün işbirliği yeteneği ve müşteri anlayışı ile Elif, Mısır yatırımı ile Afrika’da hızla büyüyen ve enerjik bir ticaret hedeflemektedir. Elif, insan kaynakları çeşitliliği, farklı kültürel altyapısı ve coğrafi dağıtım ve beklentilere hızla karşılık verme kapasitesi ile tüm dünyada müşteri ve iş ortağı ağı genişleterek küresel varlığını yaymaya devam edecek.