Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Ağustos 2016

Sürdürülebilir holografik baskı teknolojisi ElifHolo’ya ödül yağmuru!

Fleksibl ambalaj sektörünün global tedarikçisi Elif, ambalaj sektörünün en önemli yayınlarından biri olan ve her gün yüz binlerce okuyucuya ulaşmayı başaran Packaging Europe dergisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde doğa dostu holografik baskı teknolojisi ElifHolo ile yine ön plandaydı. ElifHolo ile Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’ndan ‘Altın Ödül’, World Star Yarışması’ndan ise ‘Ambalajda Mükemmellik Ödülü’ ile dönen Elif, holografik baskı teknolojisi ile farklılaştırıcı ve çevreci ambalaj arayışında olan müşterilerine optimum çözümü sunmuş oldu.

Elif’in yeni teknolojisi ElifHolo, yüksek görsel etkili ve sahteciliği önleyen özgün ambalajlar için üç boyutlu ve holografik baskılara imkan sağlıyor. PE, PET, BOPP ve alüminyum gibi en tipik fleksibl ambalaj malzemelerine uygulanabien ElifHolo, mevcut holografik ve üç boyutlu baskı sistemlerine oranla, maliyeti oldukça düşürüyor. ElifHolo ayrıca soğuk folyo baskı efekti ve UV uygulaması sunarken, geleneksel yüksek maliyetli holografik ve üç boyutlu baskıların aksine, holografik uygulama için metal altyapı gerektirmeyerek, ambalajın geri dönüşümüne olanak sağlıyor.

ElifHolo, gerek ambalajın grafik tasarımını güçlendiren görsel efektleriyle, gerekse de tüketicilerin duyularını harekete geçiren üç boyutlu canlı görselliğinin marka uyumu yaratmasıyla her yönden marka sahiplerinin beklentilerini karşılıyor.

Elif ‘in yeni teknolojisi, üç boyutlu efektlerle müşterisine seçkin bir marka algısı yaratmaya yardımcı olurken,  bir yandan da holografik baskı ile sahteciliğe karşı marka doğrulama olanağı sunuyor. Artan ticari sahtecilik, marka imajını, marka sadakatini ve gelirini de tehdit ediyor. Bu nedenle holografik ambalaj, marka itibarının ve sadakatinin korunması açısından önemli role sahip.

B2B2C inovasyon yaklaşımı ile AR-GE çalışmalarını sürdüren Elif, aynı zamanda doğal kaynak kullanımını azaltmaya yönelik projeler, teknolojik gelişmeler ve sistemler de tasarlayıp hayata geçirerek gelecek nesillere sağlıklı bir gelecek bırakmak için durmaksızın çalışıyor. Fleksibl ambalaj pazarındaki liderliği, hizmet sunduğu çok uluslu lider markalar tarafından da pek çok kez ödüllendirilerek tescillenen Elif, “Yaşam için Ambalaj” üretmeye devam edecek.