Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Kasım 2017

Minimum kaynak kullanımı, maksimum performans: ElifHyPEr !

Elif’in her geçen gün bir yenisini eklediği inovasyonlar zincirinin son halkası olan yüksek performanslı PE film teknolojisi ElifHyPEr, hızlı tüketim sektörünün artan rekabet ortamında marka sahiplerine ürün farklılaştırma ve finansal fizibilite avantajlarının yanı sıra çevre dostu yapısı ve sürdürülebilirliğe olan katkısıyla da ön plana çıkıyor.

Minimum kaynak kullanımı ile maksimum performans elde etmeyi hedefleyen ElifHyPEr, ayrıca sahip olduğu formülasyonu ile yüksek mukavemet sunarak, filmin dayanıklılığını en üst seviyeye taşırken, ambalajların patlama/kopma riskini ortadan kaldırarak, ağır yüklere olan direncini de  artırıyor. İki kat güçlendirilmiş bariyer özellikleri ile filmlerin gerilim gücünü artıran ElifHyPEr, sağlamış olduğu berraklık ve parlaklık ile de marka sahiplerine pazarlama avantajı sunarken, laminasyon ihtiyacını ortadan kaldırarak ambalajların geri dönüştürülebilmesine de olanak sağlar.  ElifHyPEr  gıda sektörü ve ev bakım sektöründen, hijyen sektörü ve evcil hayvan bakım sektörüne kadar uzanan geniş kullanım yelpazesi ile istenilen ambalaj formu ve baskı seçenekleri ile birlikte de kullanılabiliyor.

ElifHyPEr’ın sunmuş olduğu başlıca avantajlar;

  • Optik özellikler: Şeffaflık ve netliği 4 kata kadar artırırken, bulanıklığı 2 kata kadar azaltır.
  • Gerilme mukavemeti: Makinenin akış yönünde kopma direncinde yaklaşık 3 kat daha iyi performans artışı sağlarken, enlemesine kopma direncinde önemsenmeyecek bir değişim meydana gelir.
  • Sertlik: Sekant değerinde 2-3 kat artış sağlarken, gelişmiş bükülme (twist) ve kat izi (dead fold) özelliklerinde de artış gösterir.
  • Dayanıklılık: Film dayanıklılığında artış sağlarken, kopma ve delinme risklerini azaltır ve ağır yüklere karşı dayanıklılık direncini arttırır.
  • Bariyer özellikleri: Arttırılmış oksijen bariyeri ve su buharı bariyeri ile birlikte iki kata kadar daha fazla iyileştirilmiş bariyer özellikleri sunar.

Sahip olduğu geliştirilmiş özellikleri ile ElifHyPEr,   torba ve poşetlerde kullanılan ve ambalajın geri dönüştürülmesini sağlayan BOPP ve PET filmler için alternatif oluyor.

Dik duran torbalar, shrink ambalajlar, slevee etiketler, in-mold etkietler, dondurulmuş gıda amblajları, kahvaltılık gevrek ve atıştırmalık ambalajları ve ağır yük torbaları gibi çeşitli esnek ambalaj uygulamalarında ve OPP ve PET yerine laminasyon muadili olarak kullanılabilir.

Müşterilerinin beklentilerine uygun olarak yapılandırılmış yenilikçi ambalajlarının yanı sıra maksimum verim ve ihtiyaca yönelik ambalaj çözümleri de sunan Elif,  son ambalaj teknolojisi, teknikleri ve ayrıcalıklı ambalaj çözümleri marka sahiplerine daha iyi, daha hızlı servis ve daha fazla ambalaj seçeneği sunarak, iş hedeflerine ulaşmalarını sağlamanın yanı sıra daha iyi iş sonuçları için ürünlerinin raflarda öne çıkmasını da sağlıyor.

Müşterilerinin ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve gelişmiş ürünler sunabilmek için sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra yeni malzeme, teknik ve teknolojileri yakından takip ederek geliştirdiği portföy ve sistemlerini, yenilikçi yaklaşımı, uzman ekibi ve en yeni teknolojilere sahip ekipmanları ile birleştirerek, müşterileri için en iyi çözümü sunmayı hedefleyen Elif, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da inovasyon çalışmalarını genişleterek sürdürmeye, beklentilerin daima ötesinde olmayı hedefleyerek,  çevreye ve insana değer verip saygı duyarak ‘Yaşam için Ambalaj’ üretmeye devam edecek.

Elif hakkında:

Elif, Dünya çapında örnek, küresel ölçekli bir esnek ambalaj tedarikçisidir. Hizmet ettiği ana sektörler, ev bakımı, kişisel bakım, gıda ve içecek olarak gruplandırılabilir. Türkiye pazarında lider olup, Avrupa’da geniş alana nüfuz eden bir ağa sahip olan Elif, 1.300’ü aşkın çalışanı ve son teknoloji fabrikaları ile dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösterir.

Merkezi Türkiye'de bulunan Elif'in çok coğrafyalı üretim ve uluslararası faaliyet ağı, müşterilerine yerelleştirilmiş küresel hizmet ve tedarik esnekliği sunacak biçimde stratejik olarak yapılandırılmıştır. Elif, bilimsel bir şekilde yürütülen işbirliği ve yenilikçiliği sayesinde farklı müşterilerin farklı ihtiyaçlarına göre özel olarak geliştirilmiş en yüksek kalitede ürünler ve benzersiz bir hizmet sunar. Yerli ve yabancı pek çok büyük markaya hizmet veren Elif, üretiminin yarısından fazlasını dünyanın 50’den fazla farklı ülkesine ihraç etmektedir.

Elif, müsterileri, tedarikçileri, profesyonel insan kaynakları ve yenilikçi yönetiminin yarattığı sinerji ve dinamizmle gelecekte de mükemmel ürünler ve hizmetler sunmaya devam edecektir. 2010 yılından beri SEDEX üyesi olan Elif, 2012 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne imza atmıştır.

Elif, 1995’den beri ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesi olan ISO 500 listesinde yer almaktadır. ISO/IEC  27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi ve BRC/IoP Gıda Ambalajı ve Diğer Ambalaj Malzemeleri Global Ambalaj Standardı sertifikalarını almaya hak kazanmış olan Elif, P&G, Coca Cola, Ontex, İpek Kağıt gibi bir çok çokuluslu firma tarafından çeşitli ödüller ile onurlandırıldı.