Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler | Elif

Haberlere Geri Dön Nisan 2022

Mono-materyal poşetlerdeki en son yeniliğimizle tanışın: Geri Dönüştürülebilir Yüksek Bariyerli Mono PE Ambalaj

Esnek ambalaj için döngüsel ekonomi, tasarımla başlar ve ambalajı sürdürülebilir olarak yeniden tasarlamak için sadece hammaddeden daha fazlasını düşünmemiz gerekir.

Huhtamaki'nin hedefi, sürdürülebilir ambalaj çözümlerinde ilk tercih olarak gıdayı, insanları ve gezegeni korumaktır. Bir Huhtamaki firması olarak Elif, müşterilerine sürdürülebilir çözümler sunma konusunda önemli bir konuma sahiptir.

Bu nedenle, mono malzemeli ambalajdaki en son yeniliğimizi tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz: Comexi, ESI, Sun Chemical ile işbirliği içinde geliştirilen, EB baskılı geri dönüştürülebilir yüksek bariyerli mono PE ambalaj projesi!

Solventsiz baskı teknolojisi kullanan proje,  EV lak ve yüzey baskısı ile laminasyon gereksinimini ortadan kaldırıyor. Böylece sadece üretim sırasında değil, aynı zamanda baskı sürecinde de enerji tüketimini ve karbon emisyonlarını azaltma imkanı sağlıyor. Ayrıca ambalajın inceltilmiş malzeme yapısı sayesinde üretim sırasında daha az malzeme kullanılmasına olanak tanıyor.

Geri dönüştürülebilir mono malzemeli yapılardaki zorluklardan biri, yüksek bariyer özellikleri sağlamaktır. Döngüsellik için tasarlanan bu çözüm, EVOH içermeyen yüksek bariyer sunarken, kanıtlanmış geri dönüştürülebilirliğe ve azaltılmış karbon ayak izine sahiptir. Interseroh tarafından "çok iyi" (19/20) notu ile sertifikalandırılmıştır.

İlgili geri dönüşüm akışlarının mevcut olduğu yerlerde mekanik ve kimyasal olarak tamamen geri dönüştürülebilmektedir.

Bu çözüm giderek yoğunlaşan döngüsel ekonomi uygulamalarını karşılamak için daha da yüksek mono malzeme içeriği elde etmeye yardımcı olurken, Elif'in yenilik yaratmak için paydaşlarıyla nasıl işbirliği içinde çalıştığına güzel bir örnek sunuyor.

 

Döngüsellik için tasarım hakkında daha fazla bilgi için:

https://www.the-wider-view.com/designing-for-circularity

#sürdürebilirlik #ambalaj #döngüselekonomi