Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Mayıs 2012

Geleceğe Küçük Adımlar Atölyesi’ne Elif’ten dev destek

Türkiye’nin geleceği olan çocukların sanattan spora ve bilimden kültüre ufuklarının açılması ve farklı dallarda içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarması için hayata geçirilen “Aydınlık Sınıflar – Geleceğe Küçük Adımlar Atölyesi” projesi Elif’in teknoloji alanındaki sponsorluğu ile hayat buldu. Projenin teknolojik ihtiyaçlarını karşılayan Elif, projenin yaygınlaşmasında da aktif rol almayı hedefliyor.

“Aydınlık Sınıflar – Geleceğe Küçük Adımlar Atölyesi”, 2000’e yakın öğrencinin bulunduğu Sancaktepe İbni Sina İlköğretim Okulu’nda gönüllü öğretmenler tarafından donanımlı sınıflarda bilim, sanat, değerler eğitimi ve problem çözmeye yönelik eğlenceli etkinlikler ile bilim, teknoloji, sanat ve hayata farklı gözlerle bakan öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Öğrencilerin sosyo-ekonomik ve eğitim düzeyi farklılıklarına rağmen varolan potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için hayata geçirilen proje kapsamında, özel eğitim içerikleri, yine özel eğitim metodları ile özel bir program çarçevesinde öğrencilere sunuluyor. Özel içerikler ve program, öğrencilerin sağlam bir kişilik gelişimine olanak sağlamak, bilimin yaşamlarına yön verdiğini ve yaşamlarının bir parçası olduğunu fark ettirebilmek, sanatın özgün olduğunu ve hayata olan katkısını kavratabilmek, sanatsal yaratıcılığı geliştirebilmek ve sorunlara pratik ve yaratıcı çözüm yolları üretebilmelerini sağlamak için özel olarak oluşturuluyor.

“Geleceğe Küçük Adımlar Atölyesi” için 13 dizüstü bilgisayar, 24 dijital fotoğraf makinesi ve çeşitli bilimsel ve sanatsal yayın aboneliklerini sağlayan Elif, önümüzdeki dönemlerde projeyi, sanat, bilim ve kültür içerikli etkinliklerle zenginleştirmeyi ve projenin yaygınlaştırıması için kaynak yaratmayı planlıyor. Türkiye’nin aydınlık yarınları için yetenek ve ilgi alanlarının farkında, gelecek için hedef koyabilen, özgüveni yüksek, yaratıcı, çözüm odaklı, yorumlayan, fikrini ortaya koyabilen, soran ve sorgulayan bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bu projenin teknoloji sponsoru olarak Elif, toplumu ileri taşıyayan projelerine bir yenisini daha eklemiş oldu.