Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Eylül 2013

Flekso baskı teknolojisinde inovasyona altın ödül!

ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği  tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2013 Yarışması’nın ödül töreni 2 Eylül 2013’te Four Seasons Hotel İstanbul’da gerçekleştirildi. Dünya Ambalaj Örgütü tarafından da akredite edilen ulusal ambalaj tasarım yarışmasına 12 farklı kategoride 200’ün üzerinde başvuru yapıldı. Grafik tasarımın malzeme yapısının, baskı tekniğinin/teknolojisinin ve kalitesinin bütünleşik kullanımı ile ön plana çıkarıldığı Elif  Kuruyemiş Ambalajı, marka sahiplerinin beklentilerini her anlamda karşılayan özellikleri ile fleksibl ambalaj kategorisinde altın ödüle layık görüldü.

İçerdiği ürünü optimum şekilde koruyup saklayan malzeme yapısı, aynı zamanda, grafik tasarımının ön plana çıkarılmasında da kullanan Elif Promosyon Kuruyemiş Ambalajı; satış noktalarında sergilemeye uygun formu, canlı, parlak ve kuvvetli renklerin film üzerine eşsiz aktarımını sağlayan baskı öncesi hazırlığı ve grafik tasarıma üçüncü boyut kazandıran baskı tekniği ile ürünü raflarda benzerlerinden farklılaştırmayı amaçlıyor. Yüksek çözünürlüklü baskı teknolojisini dünya çapında ilk uygulayan öncü firmalardan biri olan Elif, bu konudaki tecrübesini aktardığı ambalajın film yapısını da kullanarak, farklılaştırıcı ve inovatif bir ürün sunarken, gerçekleştirdiği başarılı flekso baskı uygulamaları ile müşterilerine esnekliğin yanı sıra maliyet etkinliği de sağlamakta.

Elif’in gıda sektörüne yönelik, özellikle şekerleme, kuruyemiş ve  aperatifler için ürettiği altın ödüllü inovatif ambalaj çözümü, marka sahiplerine, ambalaj özelliklerinin optimum bir kombinasyonunu sunuyor. Elif Kuruyemiş Ambalajı, üretim kalitesi ile  tasarımın albenisini ve dolayısı ile markanın kalite algısını arttırmanın yanı sıra yüksek performanslı laminasyon ve bariyer yapısı ile de dikkat çekiyor. Ambalaj, oksijen ve nemi ürünlerden uzak tutan bariyer özellikleri ile uzun raf ömrü sağlayarak, özellikle gıda ürünlerinin vitamin ve aromasının korunmasını garanti ederken, baskı kalitesi ve formu ile göz alıcı bir marka imajı ve geniş reklam alanı ortaya koyuyor.

Fleksibl ambalaj pazarındaki teknoloji ve tekniklerdeki en güncel yenilikleri yakından takip eden ve bu yenilikleri hızla hizmet portföyüne ekleyen Elif, son teknoloji makinelerden oluşan üretim parkurunun, flekso baskı teknolojisinde saygınlık kazanmış engin deneyiminin ve AR&GE çalışmalarının yarattığı katkıyla, Flekso baskı tekniğinde ve ürün kalitesinde her zaman sektör standartlarını yükseltmeyi ve müşterilerine özel geliştirdiği çözümleri 360˚ Somut Mükemmellik anlayışı ile sunmayı hedefliyor.