Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Mart 2018

Elif2BioPouch: Elif’den Biyoçözünür ve geri dönüştürülebilir pouch çözümü!

Çevre ve insan hayatını iyileştirmeye yönelik gerçekleştirdiği çevre dostu inovasyonlar  ile adından sıkça söz ettiren ve aynı amaca hizmet eden marka sahipleri tarafından tercih edilen esnek ambalaj sektörünün global tedarikçisi Elif, biyolojik olarak çözünebilen ve geri dönüştürülebilir olan PE pouch  ambalaj çözümü Elif2BioPouch’u tüketici ile buluşturdu.

Sahip olduğu biyoçözünür formülasyonu ile gerek ürün koruma konusunda gerek ise üretim, kullanım ve geri dönüşüm safhalarrında sürdürülebilirliğe maksimum katkı sağlayan Elif2BioPouch bu sayede ekolojik ayak izinin azaltılmasına da yardımcı oluyor.  Diğer plastikler ile birlikte geri dönüştürülme imkanı sunan bu yeni ambalaj çözümü aynı zamanda sınırsız raf ömrü ve yüksek kaliteli baskılara uyumluluğu ile de hem çevre dostu ambalaj kullanmak hem de raflarda öne çıkarak farklılaşmak isteyen isteyen marka sahiplerine büyük olanak sağlıyor. Yüksek nem bariyerine, delinmeye ve yırtılmaya karşı dayanıklı özelliklere sahip olan Elif2BioPouch, özelleştirilebilir oksijen bariyeri ile de ihtiyaca göre tasarlanabiliyor.   Elif2BioPouch tüm bu özellikleri ile müşterilerinin AB Komisyonunun 2030 geri dönüşüm ve çevre hedefine uyum sağlamasına da destek oluyor.

Elif2BioPouch’un sağladığı başlıca avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Toprakta ve atık alanında% 100 biyoçözünürlük
  • Sınırsız raf ömrüne sahip olup,  ışık, ısı veya nem karşısında  bozulmaz
  • % 100 geri dönüştürülebilir
  • % 100 geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir kapatma, kapak ve fermuar seçenekleri
  • Mükemmel optik özellikler ile  yüksek netlik, şeffaflık ve parlak
  • Mükemmel sertlik ve mukavemet
  • Neme karşı yüksek bariyer
  • Daha fazla ürün koruması için mükemmel delinme direnci
  • Özelleştirilebilir oksijen ve aroma bariyeri

Elif, tüketici trendleri, teknolojik gelişmeler ve regülasyonlar ile değişen ambalaj ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunabilmek adına gerçekleştirdiği yoğun Ar-Ge çalışmaları ve inovasyonları ile çevre ve insan hayatına değer katan projeler geliştiriyor. Elif sürdürülebilir gelecek vizyonu ile hareket etmeye ve ‘Yaşam için Ambalaj’ üretmeye devam edecek.