Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Şubat 2018

Elif, yeni yatırımları ile hazır torba (pre-made bag & pouch) kapasitesini artırımaya devam ediyor!

Dik duran torba (stand-up pouch), dört kenarı kaynaklı quad torba (quad-seal bag) ve düz taban torba (flat bottom bag) üretimi kapasitesini %50 arttıran Elifgerçekleştirdiği inovasyonlar ve yatırımlar zincirine bir yeni halka daha ekleyerek Pouch (Dik Duran Torba)  Makine hattını kurdu.

Ambalaj sektöründe son yılların en çok konuşulan alanlarından biri olan hazır torbalar aynı zamanda sektörün inovasyon ritminin de en hızlı attığı ürün grubunu oluşturuyor. Hazır torbalr sağladığı pazarlama avantajları, aynı amaca hizmet eden ambalaj türlerine göre sunduğu maliyet ve çevre faydalarının yanı sıra farklı özellikleri sayesinde tüm taleplere cevap verme yeteneği ile marka sahiplerinin ilgi odağı olmayı başardı.Dik duran torba (stand-up pouch), dört kenarı kaynaklı quad torba (quad-seal bag) ve düz taban torba (flat bottom bag) olarak başlıca 3 gruba ayrılan hazır torbalar sağladığı kullanıcı kolaylıkları, ürünü farklılaştırması ve ürüne özel çok çeşitli özellikler sunabilmesi ile  sektördeki payını giderek arttırıyor.

Hılz yükselen bu trend ile beraber hazır torba operasyonlarını son on yıldır sürekli geliştiren Elif, gerçekleştirdiği son yatırımı ile hazır torba kapasitesini %50 oranında arttırırken sunduğu hazır torba özelliklerini de pazar trendlerine paralel genişletmiş oldu. Elif hazır torba ürün portföyü gıda-içecek ve kişisel bakım sektöründen ev bakım ve evcil hayvan bakım sektörüne kadar geniş bir kullanım alanına hizmet ediyor. Açınır kapanır kilit (zipper) ve fermuar (slider), farklı taşıma ve dökme kulpları, likit ürünler için kapak (spout) ve özel şekil opsiyonları ile müşterilerinin çok çeşitli hazır torba taleplerini karşılamayı hedefleyen Elif, hazır torba ürün grubunda gerçekleştirdiği inovasyonlarla müşterilerine değer katmayı amaçlıyor. 

‘Yaşam için Ambalaj’ üretmek için inovasyon faaliyetlerini durmaksızın sürdüren Elif, 2016 yılından beri ARGE çalışmalarını sürdürdüğü geri dönüştürülebilir PE hazır torba çözümünün de testlerini de başarı ile tamamladı. Dik duran torbaların çevre dostu avantajlarına geri dönüştürülebilirliği de ekleyen Elif2Pouch, 2030 yılı itibariyle tüm ambalajların geri dönüştürülebilir olması hedefini ortaya koyan yeni Avrupa Birliği Komisyonu geridönüşüm hedefini de destekliyor. ElifHyPEr, Elif2Pouch, Elif2Twist ve Elif2Label ürünleri ile Elif, özellikle Avrupa ve çevre ülkelerde faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği Komisyonu’nun yüksek geri dönüşüm hedeflerine uyum gerekliliği olan müşterilerine önemli bir çözüm sunuyor.