Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Ocak 2021

Elif, WorldStar'21'de ElifGreen ile Ödüle Hak Kazandı!

Esnek ambalaj konusunda küresel benchmark bir şirket olan Elif, en son yenilikçi ürünlerinden biri olan ElifGreen - Yenilenebilir Kaynaktan Üretilen PE Ambalaj Çözümü ile WorldStar'21 yarışmasında ödüle hak kazandı.

Türkiye Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin (ASD) düzenlediği "Ambalaj Ayyıldızları 2020" yarışmasının şampiyon finalistleri arasına giren ElifGreen, ambalaj sektörünün en prestijli yarışması Worldstar'21'de Sağlık ve Kişisel Bakım kategorisinde ödüle hak kazandı.

Kazananlar, Mayıs 2021'de yapılacak prestijli WorldStar Ödül Sunumlarında onurlandırılacak.

ElifGreen, şeker kamışından elde edilen yeşil PE granüllerin çeşitli oranlarda kullanılmasıyla üretilen yenilenebilir kaynaklı ve sürdürülebilir esnek ambalaj film çözümüdür. Fosil bazlı PE film yapıları ile aynı mekanik özellikleri korurken ambalaj için geri dönüştürülebilirlik, yenilenebilirlik ve sürdürülebilirlik özellikleri sunar.

ElifGreen, müşterilerin sürdürülebilirlik beklentilerini karşılamasına yardımcı olurken AB Komisyonu'nun 2030 geri dönüştürülebilirlik hedeflerine uygun bir çözüm sunmaktadır.

  • Esnek ambalaj için poliolefin geri dönüşümüne uygun tesislerde tamamen geri dönüştürülebilirlik
  • Yenilenebilir kanyaktan üretim
  • Her çeşit esnek ambalaj filmi için uygulanabilirlik
  • Geleneksel PE yapılarına göre %75 daha düşük Karbon Ayak İzi
  • BonSucro sertifikalı hammadde ile uygulama seçenekleri

 

Elif, Türkiye ve Mısır'da bulunan 2 benchmark üretim tesisinde geliştirdiği en son ambalaj teknolojileri ve çözümleri sayesinde marka sahiplerinin iş hedeflerine daha kolay ulaşılmasını ve ürünlerinin raflarda daha fazla ilgi görmesini sağlayan ambalaj seçenekleri sunuyor.

Sürdürülebilirlik DNA'mızın bir parçasıdır. Ürünlerimiz, gelecekteki karşılaşılacak zorluklar için çözümün bir parçasıdır. 1600'den fazla çalışanımız, her gün dünya çapında milyonlarca kişi için daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam yaratmaya yardımcı oluyor. Elif, çevreyi ve insanı ön planda tutarak beklentilerin ötesinde “Yaşam İçin Sürdürülebilir Ambalaj” üretmeye devam edecek.

 

Daha fazla bilgi için : https://www.worldstar.org/winners/