Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Aralık 2014

Elif, ‘Türkiye’nin Ar-Ge Şampiyonları’ listesindeki yerini aldı.

Kuruluşundan bu yana Ar-Ge çalışmalarına ve teknoloji kazanımına büyük önem veren, inovatif ambalajları, sürekli yenilediği üretim teknolojileri ve Ar-Ge yatırımlarıyla adından sıkça söz ettiren Elif, Türkiye’nin Ar-Ge Şampiyonları’nın yer aldığı ‘Turkish Ar-Ge 250’ listesinde yer alarak bu başarısını bir kez daha tescilledi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi İhracat 1000 Araştırması’nın veritabanı ve şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan kamuya açık mali tabloların Ar-Ge verileri doğrultusunda hazırlanan tek araştırma olma özelliğine sahip olan ‘Ar-Ge 250 Araştırması’ aynı zamanda ekonominin inovasyon raporu olarak da nitelendiriliyor.

Elif, müşterilerinin ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve gelişmiş ürünler sunabilmek için sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra yeni malzemeleri, teknikleri ve teknolojileri yakından takip ederek kendi portföy ve sistemlerini geliştiriyor. Bu yaklaşımı ile sektörünün lideri ve çok uluslu markaların global arenada ambalaj çözüm ortağı olan Elif, kalite, sürdürülebilirlik ve inovasyon alanında aldığı prestijli ödüllerle de adından sıkça söz ettiriyor.

Geçtiğimiz yıl, Elif’in üretim hatlarında 64 yeni ürün üretildi. Elif tarafından üretilen en yenilikçi ürünlerden biri olan yeni kurdelalı hijyenik ped ambalajı da bu ürünlerden biri. Sadece ürün portföyünde değil üretim teknolojilerinde de sürekli geliştirme yapan Elif, HD flekso baskı teknolojisini dünya çapında ilk uygulayan firmalardan biri olmakla kalmayıp baskı kalitesi konusunda kendini sürekli geliştirerek bu alandaki liderliğini koruyor. Elif, bu sene piyasaya sürdüğü patentli biyo-çözünür ambalajı ElifCare ile müşterilerinin sürdürülebilirlik performansına katkı sağlamayı hedefliyor. Sınırsız raf ömrü, optik ve mekanik özellikleri ve uygulama alanının genişliği ile piyasada bulunan mevcut biyo-çözünür ambalaj çözümlerinden farklılaşan ElifCare, Elif’in sürdürülebilirlik odaklı Ar-Ge çalışmalarının en güzel örneği.

Yenilikçi yaklaşımı, uzman ekibi ve en yeni teknolojilere sahip ekipmanları ile müşterileri için en iyi çözümü sunmayı hedefleyen Elif, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını genişleterek sürdürmeye ve yaşama değer katan ambalajlar üretmeye devam edecek.