Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Haziran 2016

Elif tüm çalışanlarıyla birlikte ‘Dünya Çevre Günü’nü kutladı!

Sürdürülebilirliğe yönelik uzun vadeli değer yaratmak için, bu konudaki performansını sürekli izleyerek tüm projelerini minimum doğal kaynak kullanımı amacı doğrultusunda planlayan Elif, her yıl olduğu gibi bu yıl da çevre sorunları ile mücadele konusuna dikkat çekerek, farkındalık yarattı. Tüm çalışanlarına bu anlamlı günde fıstık çamı tohumu dağıtan Elif, tohumları yerleştirmek için seçtiği ambalaj tercihini çevre dostu ve yenilikçi ürünü ElifCare’ dan yana kullandı.

Ürün koruma konusunda üstün performans sergileyerek gıda israfını önleyen ElifCare, aynı zamanda biyo-çözünür yapısıyla üretim, kullanım, geri dönüşüm ve çözünme aşamalarında sürdürülebilirliğe daha fazla katkı sağlıyor ve ekolojik ayak izinin azaltılmasına da yardımcı oluyor. ElifCare diğer çevre dostu ambalaj çözümlerinden daha stabil optik ve mekanik özellikleri ile farklılaşmasına ek olarak, baskılı ve baskısız tüm ürün ambalaj uygulamalarına uygun fiziksel bir yapı sunuyor. Sınırsız raf ömrüne sahip olup, diğer plastiklerle beraber geri dönüştürülebilen ve yalnızca kullanım sonrası çözünmeye başlayan ElifCare, fiziksel ve optik özellikleri sayesinde yüksek kaliteli baskılar için de avantaj sağlıyor.

Atıklarının en üst seviyede geri dönüştürülmesini ve/veya sertifikalı firmalarca tekrar kullanılmasını sağlayarak doğaya direk atık seviyesini sıfıra indiren Elif, sürdürülebilir büyümesinin paralelinde 2007 yılında ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistem Sertifikası’nı almaya hak kazanmış aynı zamanda AB’ye uyum sürecinde değişen Çevre İzni’ni alan ilk ambalaj firması olmuştur.

Daha etkin enerji yönetimi ve ISO 500001 Enerji Yönetim Sistemi standartlarına ulaşabilmek için durmaksızın farklı ölçeklerde yeni sistemleri, teknolojileri ve uygulamaları hayata geçiren Elif, 2012’de devreye alınan ilk büyük çaplı kompressör ısı geri kazanım projesinin ilk yılında CO2 salınımını 330 ton azalttı. Elde ettiği bu başarılı sonuç ile Elif, küresel ısınmaya karşı 10.000 ağacın faydasını 10 yıl içinde dünyaya kazandırmış olacak.

Sürdürülebilir gelecek vizyonuyla hareket eden Elif, bu vizyon doğrultusunda yer alan çevre ve insan hayatının korunmasına, iyileştirilmesine, sürdürülebilirliğine katkı sağlayan organizasyonlarda yer almaya ve yeni organizasyonlar düzenleyerek çevreci harekete destek olmaya devam edecek.