Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler | Elif

Haberlere Geri Dön Aralık 2021

Elif, Sıfır Atık Belgesi’ne Hak kazandı!

İSTANBUL – Aralık 2021 Elif, T.C. İstanbul Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından “Sıfır Atık” Belgesi’ne layık görüldü.

Kaynakların daha verimli kullanılmasına ve geri kazanımının sağlanmasına verdiğimiz önemle, bugün ve gelecekte daha yaşanabilir bir dünyaya sahip olmak için sürdürülebilirliği benimsemek gerekliliğine inanıyoruz. “Sıfır Atık” Projesi ile Elif, atıkların ayrıştırılmasına ve geri dönüştürülmesine katkı sağlamak için şirket içerisinde çeşitli noktalara atıkların sınıflarına göre toplandığı atık kutuları yerleştirdi.

12.07.2019 tarihinde yayınlanan Sıfır Atık Yönetmeliği ile hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefleyen sıfır atık yönetim sisteminin kurulması amaçlanmıştır. Sıfır Atık Projesi ile, atıkların ekonomi döngüsünde yeniden ham madde olarak değerlendirilmesini sağlanması hedeflenmektedir.

“Sıfır Atık” projesine verdiğimiz destek sayesinde, atıkların geri kazanımının sağlanması bilincinin şirketimiz içerisinde de gelişmesine katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. İsrafın önüne geçilmesi kaynak kullanımının azaltımı ile döngüsel ekonomiye fayda sağlamaktadır.

Sürdürülebilirlik DNA’mızın bir parçasıdır. Elif, dünyada milyonlarca insan için daha sağlıklı bir yaşam oluşturmaya yardımcı oluyor ve “Yaşam İçin Sürdürülebilir Ambalaj” üretmek için çalışıyor. Daha sürdürülebilir bir gelecek için atıkların sıfırlanması ya da döngüye dahil edilmesini sağlayacak uygulamaları kararlılıkla yürütmeye devam edeceğiz.