Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Nisan 2012

Elif, P&G Tedarikçi Çevresel Skorkartı’nda mümkün en yüksek puanı aldı

Elif, sürdürülebilirlik ile ilgili başarılı projelerinin bir ödülü olarak, önde gelen tüketici ürünleri şirketi P&G tarafından, Tedarikçi Çevresel Sürdürülebilirlik Skorkartı’nda mümkün olan en yüksek puanı elde eden şirketler arasında ilan edildi. Dünya çapında 80 ülkede faaliyet gösteren ve 180'den fazla ülkede mevcut olan P&G, güvenilir ve kaliteli markalar portföyü ile dünya çapında 4,4 milyara yakın insanın hayatına dokunuyor ve hayat standartlarını yükseltiyor. P&G, bu skorkart ile çalıştığı iş ortaklarını, çevreye verdikleri zararı azaltma ve uzun vadeli ve verimli sürdürülebilirlik  çalışmaları konusunda teşvik etmeyi amaçlıyor.

P&G, Tedarik Zinciri Çevresel Sürdürülebilirlik Skorkartı (Tedarikçi Skorkartı)‘nı, çevre ayakizini azaltmak, yakıt kullanımında yenilikler yaratmak ve P&G’nin tedarikçilerinin kendi tedarik zincirlerinde innovasyon yaparak çevresel iyileştirmelerini teşvik etmek için tasarladı. Enerji kullanımı, su kullanımı, atık bertarafı ve yıllık sera gazı emisyonunda azalmanın da dahil olduğu dokuz temel mutlak veya kesin iyileştirmenin ölçümlendiği Skorkart’da, Elif mümkün olan en yüksek puanı kazandı. Bu uygulama, aynı zamanda, P&G’nin çalıştığı tüm iş ortaklarınının yenilikçi sürdürülebilirlik fikirlerinin değerlendirilerek iş birliğinin teşvik edilmesini sağlıyor.

Elif, P&G Tedarik Zinciri Çevresel Sürdürülebilirlik Skorkartı’nda elde ettiği bu skor ile, çevreye ve topluma verdiği değeri ve sürdürülebilir büyüme alanındaki kararlılığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Sürdürülebilirlik kavramını, kurumsal kültürünün ayrılmaz bir parçası haline getiren Elif, bu yaklaşımını güçlendiren yeni yatırım ve girişimleri ile sürdürülebilirlik alanında çalışmalarına devam edecek.