Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Ağustos 2016

Elif, kadın istihdamını desteklemeye devam ediyor!

Aldığı her kararda ve attığı her adımda, varlığının sebebi olan ‘insan’ için en iyisini yapma amacı ile tutku ile hareket eden Elif, sahip olduğu bu misyon doğrultusunda kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesi, iş hayatında aktif rol alması ve yaşamın her alanına katılım sağlaması gerektiğine inanıyor ve bu alandaki engellerin minimize edilmesi için tüm olanaklarını yeni projeler oluşturmak için kullanıyor.

Bu çerçevede 2015 ve 2016 yıllarında üretim tesislerinde üretilen yüz binlerce torbanın ipleme işlemlerini ev kadınlarına iş olanağı olarak sunan Elif, bu iş birliği projesi ile ev kadınlarına toplamda 235 iş günü istihdam sağladı.

Elif, kadınların ekonomik yaşama daha fazla katılmalarının, kalkınma ve büyümeden daha fazla pay almalarının ve aile içindeki konumlarının iyileşmesinin sağlanmasının, kalkınmışlığın gereği olduğunu tüm topluma yaymak için sosyal sorumluluk projelerini de sürdürüyor. Bu amaçla, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 1300’ün üzerindeki çalışanına ‘kadınların siyasal, sosyal ve iş yaşamında eşit temsil edilmesi ve haklardan eşit olarak yararlanması’ ile ilgili mesajlar içeren çeşitli hediyeler dağıtan Elif, bireylerin bu konudaki farkındalığını arttırmayı amaçlıyor.

Aldığı her kararda ve attığı her adımda ‘Yaşam için Ambalaj’ tutkusu ile hareket eden Elif, kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesi, iş hayatında aktif rol alması ve yaşamın her alanına katılım sağlamasının bir ihtiyaç olduğuna inanıyor. Elif bu alandaki engelleri yok etmek ve cinsiyet, din, dil, ve ırk ayırt etmeksizin eşitliliğin ve çeşitliliğin gücünü ortaya koymak için herkesi göreve davet ediyor. Elif, bu doğrultuda faaliyetlerini geliştirerek sürdürmeye ve hayata değer katan projelerine her geçen gün bir yenisini daha eklemeye devam edecek.