Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Ocak 2015

Elif’in özel ambalaj çözümü Balparmak Katla Balla Elif’e “WorldStar Ödülü”nü kazandırdı!

Talep edilen fiziksel ve fonksiyonel özellikleri sağlamak üzere müşterisi ile birlikte ambalaj geliştirme çalışmaları sonucunda, Elif AR-GE ekibi tarafından tasarlanan özel polietilen film formülasyonu ile balın içerdiği yoğun şeker ortamı ve yüksek ozmotik basınç nedeniyle balda oluşan gıda kontaminasyonu riskini ortadan kaldırılan Balparmak Katla Balla, 2014 yılında 4 farklı organizasyondan tarafından ödüle layık görüldü. Aynı zamanda düşük ısıda polistren malzeme ile mükemmel kaynak olanağı sunan özel film sayesinde balın üretimden kullanıma kadar güvenle tüketiciye ulaştırılmasını sağlayan inovatif ambalaj, Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın Gıda kategorisinde “Altın Ödül”, 4. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin Ambalaj ve Hızlı Tüketim Ürünleri kategorisinde “En İyi Tasarım Ödülü”, Asya Ambalaj Federasyonu tarafından verilen Asia Star ödülleri kapsamında tüketici ambalajları dalında “Excellence in Packaging Ödülü”nün ardından Dünya Ambalaj Örgütü tarafından düzenlenen WorldStar organizasyonunda da “WorldStar Ödülü”nü alarak dünya çapında başarısını tescillemiş oldu.

Müşterilerinin ticari faaliyetlerine değer kazandıracak yeni ürünler sunmaları ve ürün ambalajları ile fark yaratmaları için tüketici trendlerini yakından takip eden Elif, sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra yeni malzemeleri, teknikleri ve teknolojileri yakından takip ederek kendi portföy ve sistemlerini geliştiriyor. Bu yaklaşımı ile sektörünün lideri çok uluslu markaların global arenada ambalaj çözüm ortağı olan Elif, kalite, sürdürülebilirlik ve inovasyon alanında aldığı prestijli ödüllerle de adından sıkça söz ettiriyor. Kuruluşundan bu yana Ar-Ge çalışmalarına ve teknoloji kazanımına büyük önem veren, inovatif ambalajları, sürekli yenilediği üretim teknolojileri ve Ar-Ge yatırımlarıyla adından sıkça söz ettiren Elif, Türkiye’nin Ar-Ge Şampiyonları’nın yer aldığı ‘Turkish Ar-Ge 250’ listesinde yer alarak bu başarısını bir kez daha tescilledi.

Yenilikçi yaklaşımı, uzman kadrosu ve en yeni teknolojilere sahip ekipmanları ile müşterileri için en iyi çözümü sunmayı hedefleyen Elif, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da beklentilerin hep bir adım ilerisinde olmaya ve ‘Yaşam için Ambalaj’ üreterek hayata değer katmaya devam edecek.