Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Eylül 2014

Elif’in Kullanım Kolaylığı Yaratan Ambalajı’na Altın Ödül

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması kapsamında Seçici Kurul Üyeleri, farklı kategorilerde başvuru yapılan tüm ambalajları inceleyerek, bunları, üretim kalitesinden çevreye duyarlılığına, tasarımdan özgünlüğüne kadar 11 kriter doğrultusunda değerlendirdi. Finale kalan ambalajlara altın, gümüş, bronz ve yetkinlik ödülleri verildi.

Müşterilerinin ticari faaliyetlerine değer kazandıracak yeni ürünler sunmaları ve ürün ambalajları ile fark yaratmaları için tüketici trendlerini yakından takip eden Elif,  AR-GE faaliyetlerini de bu trendlere cevap verecek şekilde sürdürüyor. Yenilikçi ambalajıyla pazarda ilk ve tek konumunda olan Balparmak Katla Balla ambalajının Elif tarafından geliştirilip üretilen üst filmi, hem fonksiyonel hem de görsel ihtiyaçlara cevap veriyor.  Balparmak Katla Balla; ev, iş, okul gibi farklı ortamlarda balın kolaylıkla taşınmasını sağlarken çay, kahve ve bitki çaylarının yanı sıra yiyecekleri de sağlıkla tatlandırıyor.

Balparmak’ın geçtiğimiz yıl tüketicilere sunduğu yeni ürünün ambalajı için Elif, talep edilen fiziksel ve fonksiyonel özellikleri sağlamak üzere müşterisi ile birlikte ambalaj geliştirme çalışmalarına başladı. Elif AR-GE ekibi tarafından tasarlanan özel polietilen film formülasyonu ile balın içerdiği yoğun şeker ortamı ve yüksek ozmotik basınç nedeniyle balda oluşan gıda kontaminasyonu riski ortadan kaldırıldı. Aynı zamanda düşük ısıda polistren malzeme ile mükemmel kaynak olanağı sunan özel film sayesinde balın üretimden kullanıma kadar güvenle tüketiciye ulaştırılması sağlanıyor.

7 gramlık ambalajlarda çiçek ve çam balı çeşitleri ile satışa sunulan Balparmak Katla Balla’nın hem tek kullanımlık ürün ambalajları hem de 24 adet ürünün yer aldığı Doypack (dikduran torba) ambalajları Elif’in yüsek baskı ve ürün kalitesi ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Elif, müşterilerinin ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve gelişmiş ürünler sunabilmek için, sürekli yeni malzeme, teknik ve teknoloji arayışı içerisindedir. Bu yenilikçi yaklaşımı, yoğun araştırma geliştirme faaliyetleri, uzman ekibi ve en yeni teknolojilere sahip ekipmanları ile Elif ‘Yaşam için Ambalaj’ mottosu ile müşterilerine hep en iyi çözümü sunmayı hedefler.