Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Eylül 2013

Elif, ilklerle dolu tam kapsamlı SAP ERP Projesi’ni başarıyla hayata geçirdi.

Müşterilerine değer optimizasyonu yaratmanın yanında, bilgi ve operasyon kalitesini bir adım daha ileri taşımayı hedefleyen Elif, tek bir proje altında tam ölçekli gerçekleştirdiği SAP ERP sistem geçişi ile sektöründe örnek gösterilen bir projeyi hayata geçirmiş oldu. Tüm kurumsal ve işletme kaynak planlama sistemlerini, SAP ERP uygulamaları ile başarıyla geliştirerek yeniden yapılandıran Elif, yerelleştirilmiş küresel hizmet ve dünya çapında tedarik esnekliği sunma yeteneğini bir kat daha arttırarak “Fleksibl ambalaj sektöründe dünya çapında bir lider olmak” vizyonuna bir adım daha yaklaşmış oldu.

Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan ve Amerika, Asya ve Avrupa’da 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla küresel bilinirliği ve iş hacmi hızla artan Elif, SAP ERP sisteminin uyarlama, geliştirme ve canlıya geçişten oluşan projesini dinamik yapısı ve insan kaynakları ile 10 ay gibi kısa bir sürede gerçekleşti. Altyapı iyileştirmeleri ve çok boyutlu açılımlar gerçekleştirmek amacı ile planlanan Elif SAP projesinin birinci fazı, mevcut ERP sisteminin SAP ERP’nin APO (İleri Planlama ve Optimizasyon), MII (Üretim Zekası ve İzlemesi), WM (Depo Otomasyonu), PM (Bakım ve Onarım), QM (Kalite Yönetimi), BO-BI (İş Zekası), CS (Müşteri Servisi), CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve HR (İnsan Kaynakları) modülünün Bordro, Personel İdaresi ve Zaman Yönetimi  bölümleri ile değiştirilmesi ve geliştirilmesinden oluşuyor.

Üç stratejik modülün aynı anda entegrasyonu ve bunun hedeflenen bütçe ve süreden minimum sapma ile gerçekleştirilmesi başta olmak üzere SAP ERP entagrasyonunda pek çok ilki barındırması ile diğer SAP projelerinden farklılaşan proje, dünya çapında örnek bir SAP projesi olmaya aday. Merkezileştirilmiş, eş zamanlı güncel tutulan, güvenilir operasyonel ve işlem verileri sağlayan Elif SAP projesi, Elif’in karar alma süreçlerinde operasyonel verimliliğini arttırmasını ve entegre sistemin avantajlarını kullanmasını sağlarken, daha hızlı ve dinamik bir organizasyon ve operasyon yapısına kavuşmasına da olanak sağlıyor.

Bu proje ile bir kez daha mükemmellik anlayşını ortaya koyan Elif, sadece üretim süreçlerinde değil, tüm süreçlerinde kalitesini hep bir adım daha ileriye taşımak için sürekli gelişimi, değişimi ve bu amaç uğruna durmaksızın yeni projeler üretmeyi kurumsal kültürünün bir parçası olarak görüyor. Yeni SAP ERP sistemi, Elif‘in, müşterilerinin coğrafi konumlarına bakmaksızın, yerel küresel ambalaj ortağı olma stratejisinde, müşterilerinin taleplerine karşı daha duyarlı ve daha rekabetçi olmasında bir kaldıraç görevi görecek. ABH (Anadolu Bilişim Hizmetleri) danışmanlığında hayata geçirilen projenin başarı ile tamamlanan ilk fazını takiben, BPC (Bütçe Planlama ve Konsolidasyon) ve HR (İnsan Kaynakları) modülünün Çalışan Performans Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Eğitim ve Oryantasyon Yönetimi modüllerini kapsayan 2.fazının da 2013 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.