Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler | Elif

Haberlere Geri Dön Ekim 2021

Elif, I-REC sertifikasıyla karbon emisyonunu sıfıra indiriyor

Ekim 2021 – ISTANBUL         Elif, sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda yenilenebilir enerji kullanımı hedefini I-REC sertifikasıyla taçlandırdı.

Elif, elektrik enerjisi tüketimlerinin Yenilenebilir Enerji Santralleri’nden üretildiğini belgeleyen uluslararası I-REC (International Renewable Energy Certificate) sertifikasına sahip olarak, 2021 elektrik enerjisi tüketimi kaynaklı karbon ayak izini sıfırlarken, satın aldığı elektrik enerjisini %100 yenilenebilir kaynaklardan elde ettiğini ispat ediyor.

Yenilenebilir Enerji Sertifikasyonu (YES), 1990’ların sonlarında Avrupa ülkelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uygulanmaya başlayan ve kendi piyasasını oluşturan bir enerji niteliği sertifikasyonu şemasıdır. Enerji niteliği şemalarının işlevi üretici ve kullanıcı arasında mobilize olan 1 MWh elektriğin özelliğini ibraz etmektir.

Türkiye’de yenilenebilir enerji sertifikasyonu ulusal (YEK-G) ve uluslararası (I-REC) düzenlemeler doğrultusunda işlerlik göstermektedir. Türkiye’de yenilenebilir enerji santralleri 2015 yılından bu yana I-REC standardı kapsamında sertifikasyon yürütmektedirler.

I-REC (International Renewable Energy Certificates) sertifikası gelişmekte olan ülkelerden bazılarında üretilen yenilenebilir elektriğin niteliğine yönelik geliştirilen bir sertifikasyon şemasıdır.

Sürdürülebilirlik DNA’mızın bir parçasıdır. Çözümlerimiz dünyada milyonlarca insan için daha sağlıklı bir yaşam oluşturmaya yardımcı olurken, “Yaşam İçin Sürdürülebilir Ambalaj” üretmek için durmaksızın çalışıyoruz.

 

Elif Hakkında

Elif, esnek ambalaj endüstrisinde global öncü bir tedarikçidir. İstanbul ve Kahire’de konumlu iki adet birinci sınıf üretim tesisi ile başta kişisel bakım, ev bakımı, gıda ve içecek ile evcil hayvan gıdası sektörleri olmak üzere dünya çapında 50'den fazla ülkede 200'den fazla üretim tesisine ürün tedarik etmektedir.

Dünyada önde gelen global markaların tercih edilen, uzun vadeli stratejik iş partneri olan Elif, 2025 yılına kadar Avrupa'daki tüketim ürünleri için %100 geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir veya kompostlanabilir ambalaj çözümleri geliştirmeyi hedeflemektedir.

 

SON

 

Medya İletişim: 

Orçun Buldan, Pazarlama Birim Yöneticisi

Tel : +90(212) 622 0 622 / 1065 

E-posta: orcunbuldan@elif.com