Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Mart 2018

Elif ‘Geleceği Aydınlatmak’ için ışıklarını söndürmeye devam ediyor!

2007 yılında Avustralya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde Sydney kentinde başlatılıp, 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen ve bugün dünyanın en büyük küresel hareketlerinden biri haline gelen Dünya Saati eylemi iklim değişikliğini tersine çevirebilecek bir etki için farkındalık yaratılmasını hedefliyor. Türkiye’deki öncülerinden olan Elif, her sene Mart ayının son Cumartesi günü ışıklarını 1 saat boyunca kapatarak bu çevreci harekete destek veriyor ve iklim değişikliği ile mücadele kapsamında dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitliliğin kaybı gibi konularda farkındalık yaratıyor.

Aldığı her kararda ve attığı her adımda çevre ve insan hayatına saygı duyarak ve gelecek nesillere karşı sorumluluk bilinci ile hareket eden Elif, çevre dostu ambalaj çözümlerine her geçen gün bir yenisini ekliyor. Müşterilerine sunmuş olduğu geniş çevreci portföyün yanı sırra, mevcut malzemeleri iyileştirmeye yönelik inovasyonları ile de sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. 2007 yılında ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistem Sertifikası’nı almaya hak kazanan Elif, aynı zamanda AB’ye uyum sürecinde değişen Çevre İzni’ni almaya hak kazanan ilk ambalaj firması olarak tüm kişi ve kurumları sürdürülebilir bir gelecek için katkı sağlamaya davet ediyor.

Elif bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çevre ve insan hayatının korunmasına, iyileştirilmesine ve sürdürülebilirliğine yönelik projelerde yer alarak ‘Yaşam için Ambalaj’ üretmeye devam edecek.