Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Mart 2015

Elif ‘Geleceği aydınlatmak için ışıkları kapattı’!

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, çevre sorunlarına gösterdiği duyarlılık ve iklim değişikliği ile mücadele kapsamında 28 Mart'ta ışıklarını kapatarak "Dünya Saati" (Earth Hour) hareketinin Türkiye’deki öncülerinden biri olan Elif, bu çevreci hareketin bugün dünyada gelmiş olduğu noktadan büyük mutluluk duyuyor.

İlk kez Mart 2007'de Avustralya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati eylemi, bugün dünyanın en büyük küresel hareketi olarak, her sene iklim değişikliğiyle mücadele konusuna dikkat çekiyor. Çok sayıda çevreci kişi ve kurumun destekçisi olduğu kampanya ile iklim değişikliğini tersine çevirebilecek bir etkinin yaratılması ve bu konudaki bilincin artırılması hedefleniyor. Işıkların bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleştirilen kampanya ile dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitliliğin kaybı gibi konularda farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Çevreye ve insana değer vermeyi, saygı duymayı ve ‘Yaşam için Ambalaj’ üretmeyi kendisine ilke edinen Elif, sürdürülebilirliğe yönelik uzun vadeli projeleriyle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Tüm projelerini, minimum doğal kaynak kullanımına göre planlayan Elif, her gün bir yenisini eklediği doğa dostu ambalaj çözümleriyle de müşterilerine geniş bir çevreci portföy sunmakla kalmayıp aynı zamanda mevcut malzemeleri iyileştirmeye yönelik yenilikler de getiriyor.

Atıklarının en üst seviyede geri dönüştürülmesini ve/veya sertifikalı firmalarca tekrar kullanılmasını sağlayarak doğaya direk atık seviyesini sıfıra indiren Elif, Sürdürülebilir büyümesinin paralelinde 2007 yılında ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistem Sertifikası’nı almaya hak kazanmış, aynı zamanda AB’ye uyum sürecinde değişen Çevre İzni’ni almaya hak kazanan ilk ambalaj firması olmuştur.

Sürdürülebilir gelecek vizyonuyla hareket eden Elif, bu vizyon doğrultusunda yer alan çevre ve insan hayatının korunmasına, iyileştirilmesine, sürdürülebilirliğine katkı sağlayan organizasyonlarda yer almaya ve yeni organizasyonlar düzenleyerek çevreci harekete destek olmaya devam edecek.