Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Temmuz 2016

Elif’den Türkiye’nin ilk hibrit baskı teknolojisi!

Elif’in farklı baskı teknolojilerini birlikte kullanan ve electron beam kürleşme sistemini kullanan hibrid baskı teknolojisi ElifHybr, özellikle hızlı tüketim ve gıda sektörünün artan rekabet ortamında marka sahiplerine, ürün farklılaştırma ve pazarlama ihtiyaçları ile artan kısa işlerde optimum kalite ve finansal fizibilite, yüksek pazara giriş hızı ve çevre dostu üretim avantajları sağlıyor.

ElifHybr, ambalajın pazara giriş hızını baskı, hazırlık ve kurulum süresinde sağladığı avantajla ortalama %50-70 oranında iyileştirirek yeni ürünleri, promosyonları ve kampanyaları hızlı pazara sunarak rekabete karşı önemli avantaj elde etmek isteyen hızlı tüketim sektöründeki müşterileri için büyük avantaj sağlıyor.

ElifHybr, artan pazarlama faaliyetlerine paralel olarak ambalajlarında ürün tasarımlarının kişisel, bölgesel ve benzeri amaçlarla farklılaştırılarak birden fazla tasarım veya farklı kampanya ve promosyonlar uygulayan markaların önlerindeki kalite ve yüksek maliyet sorunlarını ortadan kaldırıyor. Bu avantajı ile marka sahiplerine tüketicileri ile marka arasında duygusal bağ kurarak tüketicide marka sahipliğinin de artmasını destekleyen ElifHyber, yüksek kurulum, silindir ve klişe maliyetlerini azaltarak, müşterilerinin, özellikle pazarlama anlamında kişiselleştirme, özelleştirme ve farklılaştırma ihtiyaçlarını karşılıyor. ElifHybr, renk ve film kalınlığı gözetmeksizin arzu edilen tasarımın farklı yapıdaki ambalaj filmleri üzerine basılmasına imkan sağlıyor.

ElifHybr pazarlama alanında müşterilerine sağladığı avantajlar ile olduğu kadar çevre dostu yapısı ve sürdürülebilirliğe olan katkısıyla da ön plana çıkıyor. Başta kürleşme sırasında kullanılan electron beam kürleşme teknolojisi sayesinde elde edilen enerji tasarrufu ve bu teknoloji için üretilen özel mürekkepler ile kuruma esnasında solvent kullanılmaması sayesinde uçucu organik bileşenlerin (VOC) minimize eilmesi ile hibrid baskı teknolojisi çevre için optimum çözümü sunmaktadır. ElifHybr, anında kürleşme ile %65’e varan enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda mürekkep tüketimini %60 oranında azaltıyor. ElifHybr, gerek özel mürekkep ve kürleşme teknolojisi ile solventsiz baskı ve daha az VOC oluşumu ile, gerek ise kurutma için daha az enerji kullanımı ve emisyon ile avantaj sağlarken, karbon ayak izini de %75 oranında azaltıyor.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ve global bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda şampiyon finalister arasında yer alan ElifHybr, ambalaj sektörünün en prestijli yarışmaları olan AsiaStar ve WorldStar’da yarışmaya hak kazandı.

Müşterilerinin ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve gelişmiş ürünler sunabilmek için sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra  yeni malzemeleri, teknikleri ve teknolojileri yakından takip ederek geliştirdiği portföy ve sistemlerini, yenilikçi yaklaşımı, uzman ekibi ve en yeni teknolojilere sahip ekipmanları ile birleştirerek, müşterileri için en iyi çözümü sunmayı hedefleyen Elif, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da inovasyon çalışmalarını genişleterek sürdürmeye, beklentilerin daima ötesinde olmayı hedefleyerek, çevreye ve insana değer verip saygı duyarak ‘Yaşam için Ambalaj’ üretmeye devam edecek.