Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Haziran 2013

Elif’den kurdeleli hijyenik ped ambalajı!

Elif, özellikle kişisel bakım sektöründeki müşterileri için sunduğu özel olarak tasarlanmış hazır ambalaj çözümleri ve hijyen torbaları için geniş çeşitliliğe sahip kesim hatlarıyla, dünya çapında bilinen esnek ambalaj tedarikçilerinden biri olarak, bu sektöre yenilikler sunmaya devam ediyor. Elif’in standart fleksibl (esnek) ambalaj çözümleri arasında ayrıca bobin halinde malzemeler ve teknik filmler ile çeşitli özelliğe sahip dik-durabilen torbalar (Stand-up pouch), kurye ve kargo torbaları, emniyet torbaları ve perakende torbaları da bulunuyor. Geleceğin trendlerine ve değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve müşteri ihtiyaçlarını öngörmek amacı ile Elif, müşterilerini farklılaştıracak kombinasyonlara sahip ambalaj malzemeleri, yüksek kalite standardı ve özel teknolojik çözümler sunuyor.

Geçtiğimiz yıl, Elif’in üretim hatlarında 64 yeni ürün üretildi. Elif müşterilerini bir adım öne çıkaracak, iş verimliliğini ve performansını arttıracak inovatif ürünler, deneyimli Elif ekibi, Elif müşterileri, araştırma enstitüleri/üniversiteler ve tedarikçiler arasında gerçekleşen işbirliği sonucu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde, Elif tarafından üretilen en yenilikçi ürünlerden biri olan yeni kurdeleli hijyenik ped ambalajı da bu ürünlerden biri. Kurdelesi sayesinde yeniden açılıp kapatılabilen bu yeni hijyenik ped ambalajı, Elif’in, sektöründe lider müşterisinin önderliğinde, Elif ve makine tedarikçisinin ve üreticisinin işbirliği ile geliştirildi. Kurdelenin torbaya tam otomatik üretim hattına entegre edilmesiyle şık bir yeniden kapatılabilme özelliği kazanan bu yenilikçi ambalaj, piyasadaki standart hijyenik ped ambalajlarının yanında heyecan verici bir alternatif sunuyor.

Elif için özel olarak geliştirilen bu özel makine, farklı teknolojisi ile tamamen otomatik olarak ambalaj kenarları boyunca kurdele geçirme ve kurdele üzerinde düğüm atma yeteneğine sahip ilk ve tek üretim hattı. Elif’in üretim hattı üzerinde münhasırlık hakkına sahip olduğu kurdeleli hijyenik ped ambalajı, tüketicilerin algısını standart ped ambalajlarının ötesine götürüyor. İnovatif ambalaj, raflardaki şık ve zarif görünümü ile özellikle genç hijyenik ped kullanıcılarının ilgisini çekerken, yeniden kapanabilme fonksiyonu sayesinde tüm tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Ambalajın feminen ve şık görünmesini sağlayan kurdele, kullanıcıların, ambalajın perforasyonu yırtıldıktan sonra basit bir şekilde yeniden kapanıp açılmasına yardımcı olurken, kullanım sırasında ürünlerin güvenli ve düzgün saklanmasını da sağlıyor.

Özellikle gıda, ev bakımı, kişisel hijyen ve perakende sektörlerinde, piyasa dinamiklerinin oldukça hızlı değişimi, malzeme ve baskı kalitesi kadar pazara yeni ürün sunma hızı, hizmet esnekliği ve mükemmelliğin de kritik önem kazanmasında en önemli sebep. Elif’in kalite ve sürdürülebilirlik yaklaşımının yanı sıra güçlü operasyonel yapısı ve teknoloji geliştirme yeteneği, müşterilerinin özel ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini belirleyerek, özel çözümler geliştirmesini sağlıyor. Müşterilerinin ambalaj tedarik ortağı olarak bu yaklaşımı benimseyen Elif, müşterileri ile daima yakın ilişkiler içerisinde bulunarak, onların bulundukları sektör dinamiklerini tam olarak anlamayı ve ihtiyaç duydukları inovatif ambalajları sunmayı amaçlıyor.