Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Haziran 2014

Elif, ÇEVKO Yeşil Nokta Ödülleri gecesinde sahnedeki yerini aldı

ÇEVKO Vakfı’nın, işletmelerin sürdürülebilir bir hayat için daha fazla sorumluluk üstlenmelerini teşvik etmek amacıyla, Türkiye’de ilk kez verdiği “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri”, 18 Haziran gecesi The Marmara Otel’de düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Kurulduğu 1972 yılından bu yana, tüm operasyonlarında ve faaliyetlerinde çevreye ve topluma karşı sorumluluğunun bilincinde olarak üretken ve tasarruflu yöntemler ve teknolojiler kullanarak bu konuda kendini sürekli geliştiren Elif, fleksibl ambalaj sektörünün tek üyesi olarak sahnedeki yerini aldı.

Elif, daha etkin enerji yönetimi ve ISO 500001 Enerji Yönetim Sistemi standartlarına ulaşabilmek için durmaksızın farklı ölçeklerde yeni sistemleir, teknolojileri ve uygulamaları hayata geçiriyor. 2012’de devreye alınan ilk büyük çaplı kompressör ısı geri kazanım projesinin ilk yılında CO2 salınımını 330 ton azaltan Elif, elde ettiği bu başarılı sonuç ile  küresel ısınmaya karşı  10.000 ağacın faydasını 10 yıl içinde dünyaya kazandırmış olacak.

Sürdürülebilirliğe yönelik uzun vadeli değer yaratmak için, bu konudaki performansını sürekli izleyen Elif, tüm projelerini, minimum doğal kaynak kullanımı amacı doğrultusunda planlıyor. Elif, ambalaj malzemeleri ile ilgili yaptığı çalışmalar sonucunda müşterilerine doğa dostu ambalajlar konusunda daha geniş bir portföy sunmakta ve müşterilerine ambalaj malzemelerini bu yönde değiştirmeleri için  mevcut malzemelerin dezavantajlarını ortadan kaldıran çözümler sunmaktadır.

Elif, atıklarının en üst seviyede geri dönüştürülmesini ve/veya sertifikalı firmalarca tekrar kullanılmasını sağlayarak doğaya direk atık seviyesini sıfıra indirmiştir. Sürdürülebilir büyümesinin paralelinde 2007 yılında ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistem Sertifikası’nı almaya hak kazanana Elif, aynı zamanda AB’ye uyum sürecinde değişen Çevre İzni’ni almaya hak kazanan ilk ambalaj firması olmuştur. İş süreçlerini sürdürülebilir bir gelecek vizyonuna uygun bir şekilde sürekli geliştiren Elif, gelecek nesillere serbest gelişim ve büyüme imkânını garanti etmesi gerektiğinin bilincindedir.

Bu yaklaşımı ile ÇEVKO Yeşil Nokta Ödülleri gecesinde, sektörlerinde lider müşterileri ile aynı sahneyi paylaşan Elif, müşterileri ve tedarikçileri ile beraber sürdürülebilir bir gelecek için aynı vizyona sahip olmanın haklı gururunu yaşıyor.