Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Aralık 2011

Elif BRC/IoP akreditasyonunu kazandı

BRC Standardı Tüketici Ürünleri, Ambalaj & Ambalaj Malzemeleri, Saklama & Dağıtım konularını kapsayan ürün güvenliği standartlarının maiyetini oluşturarak tedarik zincirinin sertifikasyonunu sağlar. Esasen gıda endüstrisinde kullanılan ambalaj ve ambalaj malzemeleri tedarikçileri için bir standart oluşturmak için geliştirilen bu standart, artık tüm dünyada önemli perakendeciler, üreticiler ve ambalaj sanayicileri tarafından kullanılmakta ve aynı zamanda tüketici ürünleri ambalajı üreticilerine de uygulanmaktadır.

BRC/IoP Gıda Ambalajı ve Diğer Ambalaj Malzemeleri Global Teknik Standardı perakendecilere ve gıda ambalaj üreticilerine yasal yükümlülüklerini yerine getirme hususunda yardımcı olması amacıyla hazırlamıştır. Standart perakendecilere gıda ürünleri için ambalaj tedarik eden firmaların denetlenmesi için genel bir temel oluşturarak tüketicilerin korunmasını sağlamaktadır.

Bağımsız ve yetkili bir organizasyon tarafından verilen bu sertifikasyon, Elif’in tutarlı ve sürekli kalite ve güvenlik politikalarının bir kanıtıdır. Denetim, gözetim, verifikasyon, test ve belgelendirme alanlarında kalitesi ve dürüstlüğü ile dünya çapında saygınlık kazanmış

SGS (Société Générale de Surveillance ) tarafından gerçekleştirilmiştir.

Perakende tedarik zincirindeki en iyi uygulamalar için bir kalite damgası olarak görülen BRC/IoP akreditasyonu, Elif’in ürün güvenliği ve kalitesine yönelik yetkinliğinin olduğu kadar Kurumsal Değerleri ve Kurumsal Kişiliği’nin de önemli bir göstergesidir. Elif’in Kurumsal Değerleri Mükemmellik, İnovasyon ve Sürdürülebilirlik ile ifade edilirken, Küresel Kültür, Stratejik Ortak ve Endüstriyel Uzman özellikleri de Elif’in Kurumsal Kişiliği’ni nitelendirir.