Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Temmuz 2013

Elif, Birleşmiş Milletler ‘SAVE FOOD’ girişimi ile gıda israfına karşı savaşmaya yardımcı oluyor!

Fleksible ambalaj sektöründe öncü bir role sahip olan Elif, bütün tedarik süreçleri boyunca doğal kaynakların verimli olarak kullanımı ve  daha az atık üretimi prensibi ile yenilikçi ve sorumluluk sahibi ürün çözümleri sunmakta. Sürdürülebilir kalkınma yaklaşımını benimseyen Elif, dokunduğu toplumların yaşam kalitesini yükseltmek için Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerini kurumsal kültürünün bir parçası haline getirmiş bulunuyor. Çevre ve topluma karşı sorumluluğunun bilincinde olan Elif, gıda ambalajı güvenliğinde kamu bilincinin arttırılmasını sosyal sorumluluk olarak benimsemiş bir kurumsal vatandaş olarak sektörde yer alıyor.

Küresel gıda kaybına karşı ortaya çıkan SAVE FOOD girişimi, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü ve Messe Düsseldorf GmbH tarafından 2010 yılı başında başlatılmıştır. SAVE FOOD Kongresi, sektör uzmanları, araştırmacılar, siyasetçiler ve tüketiciler arasında gıda israfını önlemek ve gıda kaynaklarının daha etkin kullanımını sağlayabilmek için yeni kavramlar geliştirmeyi amaçlıyor.

Elif, ambalajın temel görevinin, bilgilendirme ve işlevsel amaçlar için performansa yönelik hizmet verdiği kadar ürünü korumak da olduğunun ve ambalajın sürdürülebilirliğinin, üç ambalaj fonksiyonunun üçüne de bağlı olduğunun bilincinde olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Elif, doğal kaynakların korunması, atık miktarının azaltılması ve toplumların daha kaliteli gıdalara erişebilmesi amacıyla, yeni teknolojiler araştırmakta ve bu yönde yatırımlar yapmaktadır. Elif’in uzmanlığı, gerek gıda endüstrisinde gerekse de tüketici gözünde güvenli ve sağlıklı çözümler sağlanmasına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

SAVE FOOD girişiminin bir parçası olarak Elif, değer zincirinde yer alan tüm tarafları, işbirliği ve bilgi paylaşımına teşvik ediyor. Elif, raf ömrünü uzatmak, atık üretimini azaltmak ve nihai ürün ve marka koruması sağlama yönünde katkıda bulunabilmek için çalışmalarına devam edecek.