Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Haziran 2021

Elif, Atlas Copco Kompresör Tekniği ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle yüzde 30’a yakın enerji verimliliği sağlıyor.

Elif, Atlas Copco ile enerji verimliliğini %30 artıracak

İstanbul ve Kahire’de bulunan üretim tesisleri ile 50 ülkede yer alan 200’den fazla üretim tesisine ürün tedarik eden Elif, Atlas Copco Kompresör Tekniği firmasıyla gerçekleştirdiği iş birliğiyle yüzde 30’a yakın enerji verimliliğini artıracak. Bin 600 çalışanla esnek ambalaj endüstrisinin küresel öncüleri arasında yer adıklarını belirten Elif Global Yardımcı İşletmeler Müdürü Ayhan Yuksel , “Dünyanın önde gelen markaları tarafından tercih ediliyoruz. Firma olarak 2025 yılına kadar Avrupa’daki tüketim ürünleri için yüzde 100 geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir veya kompostlanabilir ambalaj çözümleri geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Üretiminin kesintiye uğramaması için dünyadaki en yenilikçi ürün ve çözümleri üretim tesislerinde kullandıklarını öne süren Yüksel, Atlas Copco ile de bu kapsamda iş birliği ilgili olarak şunları söyledi: “Üretim şirketi olarak, üretimimizin sürdürülebilir ve kesintisiz olması en büyük önceliğimiz. Atlas Copco ile 17 yıldır çalışıyoruz, üretimimiz kompresör ve kurutuculardan kaynaklı olarak hiç kesintiye uğramadı. Bu sırada sürekli gelişen basınçlı hava teknolojisini de deneyimledik. Personel deneyiminin yüksek önem arz ettiği süreçlerimizde makine hattımız ile uzun yıllardır Atlas Copco Kompresör Tekniğinde görev yapan kalifiye personel ilgileniyor.”

Yüzde 28 devlet desteği

Enerji verimliliği hassasiyetinin son dönemde arttığına dikkat çeken Yüksel, Elif’in ise bu konunun 20 yılı aşkın süredir kurum kültürünün önemli bir parçasını oluşturduğun altını çizdi. Atlas Copco ile gerçekleştirdikleri enerji verimliliği projesinden bahseden Yüksel, “Gerçekleştirdiğimiz proje ile enerji verimliliğini artırmak üzere mevcut vidalı kompresör teknolojisinden turbo kompresör teknolojine geçtik. Proje bedelinin yüzde 28’ini devlet desteğiyle karşıladık. Yüzde 30’a varan ve yıllık 1600MW’ın üzerinde elektrik enerjisinden de tasarruf sağlayacağız” diye konuştu.


Röportajın tamamı için: https://lnkd.in/dkeMmry

 

Dünya Gazetesi, İstanbul, 02.06.2021, http://dunya.newspaperdirect.com/epaper/viewer.aspx?noredirect=true&bookmarkid=O2QN6QROZQ63

 

#sürdürülebilirlik #enerjitasarrufu