Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Mart 2018

Elif, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ nı umut dolu yarınlara hazırladı!

Kadının toplumdaki yeri ve çalışma hayatına daha fazla katılımının bir talep olmanın ötesinde  maksimum düzeyde bir ihtiyaç olduğunun bilincinde olan ve bu doğrultuda gerçekleştirdiği faaliyetlerine her gün bir yenisini ekleyerek ve hayata değer katan projelere imza atan Elif, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde  farkındalık yaratıyor. Bir Elif geleneği haline gelen kadınlar günü etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projelerine bu yıl da yenilerini ekleyen Elif, geleceğe güçlü kadınlar yetiştirebilmesi için çalışanları adına Türk Eğitim Vakfı’na bağışta bulundu. Elif ayrıca tüm Elif çalışanlarının, çalışan ailelerinin, yakın çevrelerinin ve tüm toplumun ‘kadın-erkek eşitliği’ ile ilgili farkındalığının artmasını sağlamak için bu günün anlam ve önemini vurgulayan özel mesajlı kadınlar günü çiçekleri dağıttı.

Etkinlikler sırasında kadın-erkek eşitliğinin anlamını ve amacını çalışanları arasında kısa bir anketle sorgulayan Elif, bu görüntüleri paylaşan kısa anekdotlardan oluşan mini videosunu da sosyal medya hesaplarından paylaştı. Kadın-erkek eşitliğinin anlamını ve önemini vurgulayan bu videoyu izlemek için LinkedIn, YouTube, Twitter,  Instagram / ElifGlobal, Facebook / ElifGlobal1972 hesaplarını takip edebilirsiniz.

Elif, kadınların ekonomik yaşama daha fazla katılm sağlamalarının, kalkınma ve büyümeden daha fazla pay almalarının ve aile içindeki konumlarının iyileşmesinin sağlanmasının kalkınmışlığın gereği olduğunu tüm topluma yaymak için sosyal sorumluluk projelerini de sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda üretim tesislerinde üretilen yüz binlerce torbanın ipleme işlemlerini ev kadınlarına iş olanağı olarak sunarak, ev kadınlarına toplamda 235 iş günü istihdam sağlayan Elif, 2017 yılında bu rakamı 1.370 iş gününe çıkararak onlarca kadına istihdam sağladı. 2010 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan, kadınların tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla kadınların güçlenmesini hedefleyen özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden biri olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles – WEPs) platformunun da ilk imzacı ve destekçilerinden biri olarak çalışmalarına aktif olarak devam ediyor.

Aldığı her kararda ve attığı her adımda, varlığının sebebi olan ‘insan’ için en iyisini yapma amacı ve ‘Yaşam için Ambalaj’ tutkusu ile hareket eden Elif, sahip olduğu bu misyon doğrultusunda kadının da en az erkekler kadar ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesi, iş hayatında aktif rol alması ve yaşamın her alanına katılım sağlaması gerektiğine inanıyor ve bu alandaki engellerin minimize edilmesi  için cinsiyetten bağımsız olarak herkesi göreve davet ediyor.