Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler | Elif

Haberlere Geri Dön Aralık 2021

Elif 2021 Fuar ve Etkinlik Aktiviteleri

2021, Elif'in önemli etkinliklerde ödüllü sürdürülebilir çözümler sunumlarına tanıklık etti

Elif Sürdürülebilir Eko Çözümler serisinin prömiyeri  

 FachPack – Nürnberg, Almanya – 28-30 Eylül 2021 

Avrasya Ambalaj Fuarı – İstanbul – Türkiye – 20-23 Ekim 2021 

Plastic-Free World Conference & Expo – Köln, Almanya – 10-11 Kasım 2021  

Zoomark 2021 – Bologna – İtalya – 10-12 Kasım 2021 

 

İstanbul, Türkiye, 2021/12/06- Esnek ambalaj için referans bir şirket olan ve artık tüketiciler için sürdürülebilir ambalaj çözümlerinin önemli küresel sağlayıcısı Huhtamaki'nin bir parçası olan Elif, dünyadaki mevcut ambalaj trendlerine ve sürdürülebilirliğe yönelik giderek artan taleplere yanıt olarak bu yıl dört büyük endüstri etkinliğinde sürdürülebilir çözümlerini sundu.

Elif, sürdürülebilirlik, güvenlik ve kolaylık için tasarlanmış çok satan esnek ambalaj çözümlerinin yanı sıra geliştirdiği en son yenilikleri de sergiledi. Elif'in sürdürülebilir ürün yelpazesi, gelecekteki zorluklara yönelik çözümünün bir parçasıdır.

Elif CEO'su Selçuk Yarangümelioğlu, “Sürdürülebilirlik DNA'mızın bir parçasıdır. Dünya çapındaki ülkeler doğrusal bir modelden dairesel bir modele geçerken, uzun süredir devam eden ekonomik sistemler dönüşüme uğramaktadır. Esnek ambalajın bu dönüşümde önemli bir rolü var ve piyasaya döngüsel çözümler sunarak müşterilerimizin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Başarıları için inovasyon yapmak için müşterilerimizle sürekli partnerliğimizi sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Elif, sürdürülebilir çözümleri ve döngüsel ekonomiyi savunan çeşitli girişimlerin üyesi olmasının bir sonucu olarak, bu yıl FachPack ticaret fuarı ile birlikte düzenlenen Packaging Europe Sürdürülebilirlik Zirvesi'ne sponsor oldu. 

 

Ödüllü ürünler dikkat çekiyor

Elif, dört sektör fuarının hepsinde kalite ve işlevsellikten ödün vermeden geri dönüşüm, biyolojik bozunma veya kompostlama yoluyla plastik ambalaj atıklarının azaltılmasına yardımcı olan yeni ambalaj çözümlerinden ElifGreen ElifProLite ve ElifNatty'yi sergiledi.            

Elif Sürdürülebilir Eko Çözümler serisine ait olan bu ürünler esnek ambalaj endüstrisindeki en prestijli ödüllerden bazılarına layık görüldüler:  

ElifGreen , Türkiye Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen " Ambalaj Ay & Yıldızları Ödülleri "  ve Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) sponsorluğunda düzenlenen Worldstar'21 Ödülleri'nin kazananları arasında yer aldı.

ElifProLite , Packaging Europe tarafından düzenlenen 2021 Sürdürülebilirlik Ödülleri'de sürdürülebilir ambalaj kategorisinde finalist olarak listelendi . Bu ürün aynı zamanda Alman Ambalaj Ödülleri 2021 tarafından “Yeni Malzeme” kategorisinde ödüle layık görüldü.     

ElifNatty, Amenities Magazine tarafından düzenlenen Amenities Initiative Ödülleri’nde sürdürülebilir ambalaj kategorisinde altın ödü kazanırken, havacılık sektörünün bir diğer prestijli yarışması Onboard Sustainability Ödülleri’nde de “En İyi Kabin İçi Sürdürülebilirlik” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Elif Sürdürülebilirlik ve İş Geliştirme Direktörü Dr. Betül T. Erbay, “Ambalajlarda kullanılan malzemelerin geri dönüştürüldüğü ve yeniden kullanıldığı döngüsel bir ekonomiyi destekliyoruz. Bunun için müşterilerimizle birlikte döngüsel ekonomiyi gerçekten destekleyen sürdürülebilir çözümler geliştiriyoruz. Bu yaklaşımımız, Elif'in başarılarını sürdürülebilir kılacak inovasyonlar yapmak üzere müşterileriyle ortak olduğuna bir kanıt oluşturuyor. Bu nedenle Elif'in 2021'de bu kadar çok ödüle layık görülmesinden dolayı çok mutluyuz."    

 

Esnek ambalajın geleceğini savunmak için Plastic Free World Konferansı 

Elif, plastik atıklardan arındırılmış bir dünya için endüstri çözümlerine odaklanan etkinliğe bu yıl katıldı. Üst düzey yöneticiler düzeyinde bir konferans ve fuardan oluşan etkinlik, çeşitli sektörlerden uluslararası şirketlerin fosil bazlı plastik kullanımlarını nasıl azaltabileceklerini, tek kullanımlık plastikleri nasıl ortadan kaldırabileceklerini ve nasıl daha sürdürülebilir biyo-kaynaklı ürünler ve ambalaj çözümleri tasarlayıp üretebilecekleri sorularına yanıt aradı.

Elif, plastik ambalaj için döngüsel bir ekonomi oluşturmaya yönelik en yenilikçi çözümleriyle birlikte döngüsel iş modelini sundu. Konferansta Dr. Erbay, esnek ambalajın geleceğini anlattı ve sürdürülebilirliği ve döngüsel ekonomiyi savunan Elif Sürdürülebilir Eko Çözümler serisinden örnekler paylaştı.

Dr. Erbay “Plastik atık ciddi bir küresel sorun, daha akıllı paketleme çözümleri gıda kaybını ve israfını azaltabilir ve önleyebilir. Sektörümüzün yenilenebilir kaynaklara öncelik vermesi ve bu kaynakları mümkün olduğu kadar uzun süre döngüde tutması gerekiyor. Yaşam döngüsünün sonunda ürünün güvenli ve uygun şekilde imha edilmesine katkıda bulunmalıyız. Sürdürülebilir bir gelecek için döngüsel ekonomi yaklaşımını destekleyecek çeşitli paydaşlarla ortaklık yapıyoruz”  diye konuştu.

 

Fachpack, Eurasia Packaging ve Zoomark'ta sürdürülebilir ürün prömiyerleri

Elif'in hızlı tüketim ürünleri ambalajı kategorisindeki en yeni çözümleri, önemli fuarlar Fachpack, Eurasia Packaging ve Zoomark'ta büyük yankı uyandırdı. Elif müşterileri için daha fazla geri dönüştürülmüş içerik, biyolojik bazlı malzemeler, biyolojik olarak bozunabilir yeşil PE ve tamamen geri dönüştürülebilir HyPEr/PE laminat yapıları kullanarak sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor. Yeni ürünler, ambalajda sürdürülebilirliği destekleyen gelişmiş özellikler sunuyor.

Elif, sektörel fuarlarda sergilediği ürünlerinin yanı sıra en güncel ürün yelpazesi olan Elif Sürdürülebilir Eko Çözümler serisini de tanıttı. Bu sürdürülebilir ürün ailesindeki markaların ve çözümlerin her biri, sürdürülebilirliğe yönelik belirli bir zorluğa veya çevresel hedefe yönelik çözümler sunuyor. Elif Sürdürülebilir Eko Çözümleri arasında ElifHyPER, ElifProLite, ElifGreen, ElifPIR, ElifPCR ve ElifNatty yer alıyor.   

ElifHyPEr, diğer ambalaj malzemeleri ile laminasyon ihtiyacını ortadan kaldıran, yüksek performanslı PE film çözümüdür. ElifHyPEr, doğal kaynakları korumak, film özelliklerini iyileştirmek ve kullanım alanlarında performansını arttırmak için optimize edilen %100 geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir bir ambalaj teknolojisidir.

ElifProLite, esnek ambalaj endüstrisi için tamamen geri dönüştürülebilir yüksek bariyerli lamine ambalaj çözümünü temsil eder. Tek malzemeli yapısı ve homojen kompozitleri sayesinde mevcut karşılık gelen geri dönüşüm akışları üzerinden geri dönüşüme uygundur.

ElifGreen, şeker kamışından üretilen yenilenebilir kaynaklı bir PE film çözümüdür. TÜV Avusturya tarafından “OK Bio-based” etiketi ile ödüllendirilen ElifGreen, fosil bazlı PE filmlerle aynı mekanik özellikleri sunarken ve %100 geri dönüştürülebilirlik, yenilenebilirlik ve sürdürülebilirlik sağlar.

ElifPCR, içerisinde ticari, endüstriyel ve evsel atıklardan geri kazanılan, yüksek kaliteli tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeler barından ve çevresel döngüye kazandırılabilen bir ambalaj çözümüdür. CO2 emisyonları ve enerji tüketimi, yalnızca standart plastik içeren esnek ambalaj malzemelerine kıyasla daha düşüktür.

ElifNatty, yenilenebilir kaynaklardan elde edilen biyo-bozunur polimerlere dayalı, yenilikçi biyoplastik alaşımlar ailesiyle formüle edilmiş kompostlanabilir esnek ambalaj çözümüdür.

Elif, sürdürülebilir malzeme çözümlerinin yanı sıra, ElifHybr ve ElifHolo dahil olmak üzere yüksek kaliteli baskı yeteneklerini de sergiledi. Elif, baskı süreçlerinde G7 metodolojisine bağlılığının bir kanıtı olarak, Türkiye'de G7® Master Qualification Colorspace Sertifikası'nı alan ilk şirket oldu. Bu, Elif'in müşterilerinin yararına performansını nasıl en üst düzeye çıkardığının bir başka örneğini temsil ediyor.    

Dr. Erbay, “Devam eden küresel pandeminin yarattığı zorluklara rağmen müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve diğer paydaşlarımızla tekrar yüz yüze görüşme fırsatı bulduk ve tüm bu etkinliklerin sürdürülebilir bir geleceğe yönelik fikir ve çözümleri paylaşmak için mükemmel iletişim platformları olmaya devam edeceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

 

SON

 

Fotoğraflarhttps://elif.com/fairspresskit2021.rar
 

Medya iletişim:  

Orçun Buldan, Pazarlama Birim Yöneticisi

telefon : +902126220622 / 1065 

E-posta: orcunbuldan@elif.com 

 

Elif ve Huhtamaki Hakkında

Bir Huhtamaki şirketi olan Elif, İstanbul ve Kahire'de dünya standartlarında iki tesisi bulunan öncü bir esnek ambalaj üreticisidir. Eylül 2021'den bu yana Elif, dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler için sürdürülebilir ambalaj çözümlerinin önemli küresel sağlayıcısı olan Huhtamaki'nin bir parçası oldu.

Huhtamaki'nin yenilikçi ürünleri, yiyecek ve içecekleri korur, hijyen ve güvenlik sağlar ve gıda israfını önlemeye yardımcı olmaktadır. Sürdürülebilirliği yaptığımız her şeye dahil ediyoruz. 2030 yılına kadar karbon nötr üretimi gerçekleştirmeye ve tüm ürünlerimizi geri dönüştürülebilir, kompostlanabilir veya yeniden kullanılabilir olacak şekilde tasarlamaya kararlıyız.

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin bir katılımcısıyız ve EcoVadis, Huhtamaki'yi sürdürülebilirlik performansı için Altın madalya ile ödüllendirdi. İklim değişikliğini yönetmede üzerimize düşeni yapmak için Bilime Dayalı Hedefler girişimi tarafından onaylanmış ve onaylanmış bilime dayalı hedefler belirledik.

100 yıllık geçmişimiz ve güçlü İskandinav mirasımızla dünya çapında 36 ülkede ve 84 bölgede faaliyet gösteriyoruz. Değerlerimiz Care Dare Deliver, kararlarımıza rehberlik ederken 19.400 çalışandan oluşan ekibimiz fark yaratmasına yardımcı oluyor. 2020 net satışlarımız toplam 3,3 milyar Euro'ya ulaştı. Huhtamaki Group'un merkezi Espoo, Finlandiya'dadır ve ana şirketimiz Huhtamaki Oyj, Nasdaq Helsinki Ltd.'de listelenmiştir.

Websitemiz üzerinden gıdaları, insanları ve gezegeni nasıl koruduğumuz hakkında daha fazla bilgi edinin: www.huhtamaki.com

Elif'in interaktif showroom'unu ziyaret etmek için tıklayınız: https://showroom.elif.com/