Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Temmuz 2021

Elif, 2021 Alman Ambalaj Ödülleri'nde ElifProLite ile ödüle hak kazandı!

Elif, 2021 Alman Ambalaj Ödülleri'nde ElifProLite ile ödüle hak kazandı!

İstanbul – TÜRKİYE – 2021/07/28 - Elif'in geri dönüştürülebilir yüksek bariyerli laminat çözümü ElifProLite ile 2021 Alman Ambalaj Ödülleri  “yeni malzeme” kategorisinde finalistler arasında yer aldı.

Elif Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Salargil, “Elif Sürdürülebilir Eko Çözümler serisindeki ürünlerimizden ElifProLite'ın Alman Ambalaj Ödülleri’nde ödüllendirilmesinden çok memnunuz. Bu ödül, müşterilerimiz için sunduğumuz sürdürülebilir ve özelleştirilmiş çözümlerimize güzel bir örnek oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Ambalaj ödülleri jürisinin değerlendirmesine göre son derece yüksek bariyer gereksinimlerine sahip ambalajların bile 2025 yılına kadar %100 geri dönüştürülebilir olması gerekiyor. Elif’in sunduğu yenilik yüksek bariyerli filmler segmenti için bu zorluğu aşmaya yardımcı oluyor.

ElifProlite, Elif'in Elif Sürdürülebilir Eko Çözümler serisine ait en güncel sürdürülebilir yeniliklerinden biridir. ElifProLite, yüksek hızlı paketleme uygulamaları için geliştirilmiş, tamamen geri dönüştürülebilir PP mono malzeme yapısına sahip olup, yüksek bariyeri ile daha uzun raf ömrü ve yüksek aroma korumasını başarıyla sağlamaktadır. ElifProLite, bağımsız bir geri dönüşüm ve danışmanlık şirketi olan Interseroh'dan “Made for Recycling” sertifikasına uygun görüldü.

Alman Ambalaj Ödülleri geçen yıla göre %25 daha fazla başvuru aldı. İki gün süren toplantıda jüri, her başvuruyu ustaca ve özenle inceledi ve değerlendirdi ve kazananlar 27 Temmuz 2021 tarihinde açıklandı. Ödül töreni, Nürnberg'deki FACHPACK ticaret fuarının ilk günü olan 28 Eylül 2021'de gerçekleşecek. Törene ek olarak, özel bir kategori olan Altın Ödül’ün de kazananı duyurulacak.

Kazananların 42'si Almanya'dan, üçü Avusturya ve İsviçre'den, ikisi Letonya'dan olmakla birlikte birer ödül de Slovenya ve Türkiye'deki katılımcılara gitti.

ElifProLite'ta Jüri değerlendirmesini okuyun: https://www.verpackung.org/en/events/deutscher-verpackungspreis-2021/auszeichnungen/elifprolite-a-recyclable-high-barrier-laminate

2021 kazananlarının tam listesini görmek için tıklayın: https://www.verpackung.org/events/deutscher-verpackungspreis-2021/auszeichnungen

Bizi Fachpack’da 7-323 numaralı standımızda ziyaret edin!

 

SON

 

 

Medya İletişim: 

Orçun Buldan, Kıdemli Pazarlama Uzmanı

Tel : +90(212) 622 0 622 / 1065 

E-posta: orcunbuldan@elif.com 

 

Elif Hakkında 

Elif, esnek ambalaj endüstrisinde global öncü bir üreticidir. İstanbul ve Kahire’de konumlu iki adet birinci sınıf üretim tesisinde 1600’den fazla çalışanı ile başta kişisel bakım, ev bakımı, gıda ve içecek ile evcil hayvan gıdası sektörleri için olmak üzere dünya çapında 50'den fazla ülkede 200'den fazla üretim tesisine ürün tedarik etmektedir.

Elif, yüzde 62’yi aşan ihracat oranı ve çocuk bezi ve kadın hijyen ürünleri sektörlerinde yüzde 40'a varan pazar payıyla Avrupa ve Kuzey Afrika'da pazar liderlerinden biridir.

Dünyada önde gelen global markaların tercih edilen, uzun vadeli stratejik iş partneri olan Elif, daha fazla geri dönüştürülmüş içerik, biyo-bazlı malzeme, yeşil PE ve %100 geri dönüştürülebilir HyPEr/PE lamineli yapıları sunarak sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için müşterileri ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. Elif’in 2025 yılına kadar Avrupa'daki tüketim ürünleri için ana hedefi %100 geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir veya kompostlanabilir ambalaj çözümleri geliştirmektir. Elif, Save Food, CEFLEX, Birleşmiş Milletler Global Compact ve UNICEF dahil olmak üzere sürdürülebilirliği ve döngüsel ekonomiyi savunan çeşitli girişim ve organizasyonların üyesidir. Sürdürülebilirlik DNA'mızın bir parçasıdır. Çözümlerimiz, gelecekte karşılaşacak zorlukları aşacak fırsatlar sunmaktadır.

Özelleştirilmiş ürünlerimizi ve ElifProLite’ı 3D olarak incelemek için yeni interaktif showroomumuzu ziyaret edin: https://showroom.elif.com/

Alman Ambalaj Ödülleri Hakkında

Alman Ambalaj Ödülleri, sektörler, malzemeler ve uluslararası bir yarışma ve ambalaj endüstrisinde Avrupa'nın en büyük ticaret fuarlarından biridir. Federal Ekonomik İşler ve Enerji Bakanlığı'nın himayesinde düzenlenmektedir. Alman Ambalaj Enstitüsü bu yarışma ile her yıl çığır açan çözümlerden, temel konularda geliştirilen inovasyonlara kadar yenilikçi ve yaratıcı çözümleri ödüllendiriyor. Alman Ambalaj Ödülleri, ambalaj ve paketleme endüstrisindeki tasarımcılar, geliştiriciler, üreticiler, kullanıcılar ve sektördeki genç yeteneklere yönelik bir yarışmadır. Ödülün kazananları, Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen WorldStar'a otomatik olarak aday gösterilir.

Daha fazla bilgi için: www.verpackungspreis.de  + www.packagingaward.de