Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Haziran 2015

Çevre dostu yapısı, benzersiz formülasyonu ve kağıtsı dokusuyla Elif’in yeni ambalaj çözümü ‘ElifFine’!

Varlığının sebebi olan ‘insan’ ve ‘çevre’ için faydalı çözümler yaratmak amacı ile durmaksızın çalışan Elif, yoğun AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği eko ambalaj çözümü ‘ElifFine’ ile çevre dostu ambalaj çözümleri arayan müşterilerine yeni bir alternatif daha sundu.

Kuruluşundan bu yana tüm projelerini minimum doğal kaynak kullanımına göre planlayan Elif, her gün bir yenisini eklediği doğa dostu ambalaj çözümleriyle de müşterilerine geniş bir çevreci portföy sunmakla kalmayıp aynı zamanda mevcut malzemeleri iyileştirmeye yönelik yenilikler de getiriyor. Elif’in doğal malzeme bazlı çevre dostu ürünü ElifFine, benzersiz formülasyonu sayesinde, plastik filmlerin nem ve gaza karşı sahip olduğu bariyer özelliklerini kağıdın doğal dokusu ile birleştirerek, sağlamlık, yüksek mukavemet ve yırtılmaya karşı yüksek direnç sağladığı gibi, kağıtsı dokuya sahip olan ElifFine’nın üretim sürecinde hiç ağaç kesilmiyor. Mineral dolgusu ve laminasyon gerektirmeyen bariyer özellikleri sayesinde hafif yapılı olan ElifFine, geleneksel lamine filmlere kıyasla, geri dönüşüm özgürlüğü sunarken, laminasyon işlemine tabi tutulmadığından, solvent bazlı yapıştırma kimyasallar içermiyor.

Geçen sene müşterilerine sunduğu bio çözünür ambalaj çözümü ElifCare’in gördüğü yoğun ilgiye paralel olarak bu alandaki çalışmalarına ağırlık veren Elif, yoğun araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda hem farklılaştırıcı hem de çevre dostu ambalaj çözümü ElifFine’ı geliştirdi. ElifFine, marka sahiplerine ve tüketicilerine kağıt hissi veren dokunsal bir tecrübe sunma şansı verirken aynı zamanda çevre dostu hafif yapısı ile sürdürülebilirlik anlamında da tüketici gözünde ürünü farklılaştırıyor.

Çevreye ve insana değer vererek, saygı duyarak, ‘Yaşam için Ambalaj’ üreten ve sürdürülebilir gelecek vizyonuyla hareket eden Elif, bu vizyon doğrultusunda yer alan çevre ve insan hayatının korunmasına, iyileştirilmesine, sürdürülebilirliğine katkı sağlayan projeleri hayata geçirmeye ve yatırımlarla sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya devam edecek.