Close Menu Fade Opener

Loading...

HAKKIMIZDA

Haberler

Haberlere Geri Dön Ağustos 2016

Ambalaj Ay Yıldızları 2016’da ElifHybr rüzgarı!

Ambalaj Sanayicileri Derneği(ASD) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ve global bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında geçtiğimiz yıllarda da birçok kez ‘Altın Ödül’e layık görülüp  WorldStar’da yarışan ve aldığı prestijli ödüllerle adından sıkça söz ettiren Elif, Türkiye’nin ilk hibrit baskı teknolojisi olan ElifHybr ile bu yıl da ambalaj sektörüne yön vermeye kararlı.

Elif’in farklı baskı teknolojilerini birlikte kullanan ve electron beam kürleşme sistemini kullanan hibrid baskı teknolojisi ElifHybr, özellikle hızlı tüketim ve gıda sektörünün artan rekabet ortamında marka sahiplerine ürün farklılaştırma ve pazarlama ihtiyaçları ile artan kısa işlerde optimum kalite, etkin maliyet, yüksek pazara giriş hızı ve çevre dostu üretim avantajları sağlıyor.

ElifHybr, ambalajın pazara giriş hızını, baskı, hazırlık ve kurulum süresinde sağladığı avantajla ortalama %50-70 oranında iyileştirirek ve yeni ürün, promosyon ve kampanyaları hızlı pazara sunarak rekabete karşı önemli avantaj elde etmek isteyen hızlı tüketim sektöründeki müşteriler için büyük avantaj sağlıyor.

ElifHybr, artan pazarlama faaliyetlerine paralel olarak ambalajlarında ürün tasarımlarının kişisel, bölgesel ve benzeri amaçlarla farklılaştırılarak birden fazla tasarım veya farklı kampanya ve promosyonlar uygulayan  markaların önlerindeki kalite ve yüksek maliyet sorunlarını ortadan kaldırıyor. Bu avantajı ile marka sahiplerine tüketicileri ile marka arasında duygusal bağ kurarak tüketicide marka sahipliğinin de artmasını destekleyen ElifHyber, yüksek kurulum, silindir ve klişe  maliyetleri azaltarak, müşterilerinin özellikle pazarlama anlamında kişiselleştirme, özelleştirme ve farklılaştırma ihtiyaçlarını karşılıyor. ElifHybr, renk ve film kalınlığı gözetmeksizin arzu edilen tasarımın farklı yapıdaki ambalaj filmleri üzerine basılmasına imkan sağlıyor.

ElifHybr pazarlama alanında müşterilerine sağladığı avantajlar ile olduğu kadar çevre dostu yapısı ve sürdürülebilirliğe olan katkısıyla da ön plana çıkıyor. Elif’in yeni teknolojisi, kürleşme sırasında kullanılan electron beam teknolojisi sayesende yüksek oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Electron beam kürleşme için üretilen özel mürekkepler ile kuruma esnasında solvent kullanımını ve uçucu organik bileşenleri (VOC)  ortadan kaldıran hibrid baskı teknolojisi çevre için optimum çözümü sunuyor. ElifHybr, anında kürleşme ile %65’e varan enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda mürekkep tüketimini de %60 oranında azaltıyor. ElifHybr, özel electron beam mürekkepleri ile solvent kullanımı ve VOC oluşumunu ortadan kaldıran teknolojisinin yanı sıra kurutma için daha az enerji kullanarak emisyon anlamında da avantaj sağlarken karbon ayak izini de %75 oranında azaltıyor.

Elif, müşterilerinin ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve gelişmiş ürünler sunabilmek için sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra, yeni malzemeleri, teknikleri ve teknolojileri de yakından takip ediyor. Bu çalışmaları sonucunda geliştirdiği ürünlerini ve sistemlerini, yenilikçi yaklaşımı, uzman ekibi ve en yeni teknolojilere sahip ekipmanları ile birleştirerek müşterileri için en iyi çözümü sunmayı hedefleyen Elif, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da inovasyon çalışmalarını genişleterek sürdürecek. Elif B2B2C yaklaşımı ile beklentilerin daima ötesinde olmayı hedefleyerek ‘Yaşam için Ambalaj’ üretmeye devam edecek.